Mity i zdarzenia trądzikowe

Jeśli żyliś z trądzikiem jako nastolatek, prawdopodobnie słyszałeś różne porady na temat przyczyny trądziku i tego, co powinieneś zrobić. 'Jesz za dużo chipsów ziemniaczanych!' 'Nie umyj wystarczająco dużo twarzy!' 'Pociąć czekoladę!'

Faktem jest, że większość tego, o czym myślałeś, że wiesz o trądziku jako nastolatek - a wiele z tego, co można przypuszczać, że wiesz o trądziku dorosłych - jest prawdopodobnie mitem. Oto kilka typowych mitów trądzikowych.

Mit na trądzik 1: dorośli nie mają trądziku.

Nieprawda. Badania wykazały, że znaczna liczba dorosłych osób nadal się trądzika do lat 30, 40 i nawet 50. Trądzik może wyglądać inaczej, gdy masz 36 lat, niż miało to miejsce, gdy miałeś 16 lat - jest raczej niższymi guzkami wokół ust i szczęki niż białymi nerkami i czarnymi głowami rozproszonymi po czole, nosa i policzkach - ale to Trądzik jest taki sam.

Mnóstwo mitów 2: jedzenie czekolady i picia sody daje trądzik.

'diety kontrowersji na trądzik trwa', mówi amy derick, MD, FAAD, dermatolog w wielkim barrington, chory. 'Pomysł, że czekolada i kofeina powodują trądzik nigdy się nie skończyły'. Niektóre badania sugerują, że produkty mleczne mogą wpływać na trądzik ze względu na obecność hormonów i bakterii w mleku. 'Ale dane nie są tak silne, a ja nie chcę zalecać, aby 30-letnia kobieta wyciągnęła mleko, gdy potrzebna jest ich dla zdrowia kości'.

Mnóstwo mitologiczne 3: stres powoduje trądzik.

Ten mit może mieć pewne podstawy w rzeczywistości, ale trudno jest ilościowo ocenić. 'Niektóre badania wykazały, że studenci wyższych stłuczek podczas finałów, ale trudno jest mieć pewność, czy jest przyczynowo', mówi derick. Nie wszyscy uczniowie z trądzik mają zwiększone przebicia w czasie stresu. 'Więc może stres może odgrywać rolę, ale nie zauważyliśmy żadnych dobrych badań wykazujących, że hormony stresowe powodują trądzik gorszy.'

Mnóstwo mitologiczne 4: nie nosić kremu do opalania, to pogorszy trądzik.

Wystarczy wybrać odpowiedni filtr przeciwsłoneczny. Chemiczne filtry przeciwsłoneczne, takie jak helioplex, rozpraszają światło UV, stosując reakcję chemiczną, która może powodować uderzenia gorąca. Jeśli masz skłonność do trądziku, użyj fizycznego środka ochrony przeciwsłonecznej, takiego jak tlenek cynku.

Mnóstwo mitologiczne 5: masz trądzik, ponieważ nie masz wystarczająco dużo prania.

Chyba, że ​​jesteś szczupła, to prawdopodobnie nie prawda. 'Badania nad nastolatkami wykazują, że mycie twarzy dwa razy dziennie jest skuteczniejsze niż nie raz, ale więcej niż to nie jest konieczne i może wysuszać skórę' - mówi derick. 'Środki czyszczące są tylko na skórze przez pięć sekund. Produkty pozostawiane, takie jak kremy retinoidowe są bardziej skuteczne '.

Mnóstwo mit 6: nie możesz nosić makijażu, jeśli masz przełom.

Niektóre makijaż mogą zdecydowanie zaostrzać trądzik, a zwłaszcza grubsze ciekłe fundamenty, które mogą zatkać pory i makijaż typu pancakowego. 'Ale lżejsze, luźniejsze fundamenty proszku, takie jak proszek mineralny, nie są tak samo szkodliwe dla skóry', mówi derick. 'Oczywiście, ludzie, którzy mają trądzik chcą go pokryć, a pokrycie jest lepsze przy grubszych płynach, ale musisz kompromis.'

Mnóstwo mitologiczne 7: trądzik jest tylko problemem kosmetycznym.

Trądzik może mieć trwałe konsekwencje w tym, jak czujesz się o sobie - i pozostawił nieprzetworzony lub niewłaściwie zarządzany, może pozostawić trwałe blizny.

Trądzik mitu 8: musisz po prostu czekać i pozwolić, aby trądzik zniknął z czasem.

Obecnie istnieje wiele zabiegów na trądzik, a dermatolodzy mogą zalecić właściwą opcję dla Ciebie.

Mnóstwo mitów 9: można 'oczyścić' krostek, peelingując się nim.

To najgorsza rzecz, jaką możesz zrobić. 'Ludzie będą spędzać wiele godzin, starając się wyskakiwać ze skóry, aby wyleczyć trądzik', mówi derick. 'Ale zbieranie skóry jest numerem jeden sposób na blizny. Jeśli masz ogromny krostek i dużą datę dzisiejszego wieczoru, możesz otrzymać pojedynczą iniekcję od dermatologa, która ją zmniejszy. Nie wybieraj! '

Mnóstwo mitologiczne 10: jeśli jesteś dorosłym, po prostu pójdź do lustra kosmetycznego i przygotuj dobry krem ​​do twarzy lub środek do mycia.

'ludzie pójdą do domów towarowych i otrzymają porady od osoby stojącej za kontrahentem, który sprzedaje produkty, ale nie płacą za wynagrodzeniem eksperta, który może wydać prawdziwą recepty na trądzik' - mówi derick. 'Co dermatolodzy mogą zrobić dla trądziku to coś więcej niż te bez recepty. Szczególnie jeśli masz naprawdę problematyczną skórę, nasz repertuar jest znacznie bardziej zróżnicowany niż tylko nadtlenek benzoilu i kwas salicylowy '.