Trądzik często zadawał pytania

Prawie każdy miał co najmniej łagodny trądzik w pewnym momencie. Trądzik jest najczęstszym ze wszystkich zaburzeń skórnych, dotykając około 40-50 milionów Amerykanów. Z pokolenia lub tak dawno temu uważano, że jedzenie zbyt wielu słodkich lub tłustych produktów powoduje trądzik; Teraz lekarze wiedzą dużo więcej o tym, dlaczego się zdarzają i jak je traktować.

Czy to, co jem, powoduje trądzikowe przekrwienie?

Ogólnie nie. Głównym powodem większości przypadków trądziku jest fluktuacja hormonów. Hormony stymulują gruczoły zapewniające więcej łoju, co może zablokować pory. Bakterie mogą rozwijać się wewnątrz porów, powodując ich zapalenie i wyłom.

Dzieje się tak w czasach poważnej zmiany hormonalnej, takiej jak cykl miesiączkowy czy w okresie lat nastolatków, niezależnie od tego, co jesz. Więc pomimo tego, co babka ci powiedziała, jedzenie zbyt wielu chipsów ziemniaczanych nie sprawi, że rozbijesz się na pryszcze.

Ale istnieją pewne dowody na to, że niektóre diety mogą wpływać na trądzik - mówi Macroan alexiades-armenakas, MD, phD, asystentka klinicznego profesora dermatologii w szkole yale yale. Badania, takie jak opublikowane w 'Journal of american academy of dermatology', sugerują, że duże spożycie produktów mleczarskich zwiększa ryzyko wystąpienia trądziku ze względu na hormony w mleku, serze i jogurcie. Jednak kolejne badania nie poparły teorii.

Inne badania nad trądzikiem dotyczącym odżywiania wykazały, że dieta o wysokim indeksie glikemicznym, takim jak białe pieczywo, gofry i inne węglowodany, pogarsza trądzik.

Czy powinienem przestać makijaż, jeśli mam trądzik?

Nie musisz przestać makijażu w ogóle, ale możesz spróbować zmienić marki lub wybrać inny typ. Jeśli zauważysz przecięcia wzdłuż boku świątyń, kremy do włosów lub żele mogą zaostrzyć trądzik, mówi alexiades-armenakas. Poszukaj kosmetyków i kosmetyków z etykietą 'noncomedogenic', co oznacza, że ​​nie zatkają porów.

Czy trądzik oznacza, że ​​nie dbam o czystą twarz?

Niekoniecznie. W rzeczywistości peeling zbyt twardy w twarz może pogarszać trądzik, a stosowanie środków ściągających alkoholu może wysuszyć skórę. Trądzik jest wywoływany przez hormony, a delikatne, regularne czyszczenie mydłem i ciepłą wodą może czasami pomóc w łagodnych łzawieniach, bardziej znaczące trądzik wymaga więcej niż dobrej higieny.

Dlaczego trądzik występuje najczęściej u nastolatków?

Głównym powodem trądziku są fluktuacje hormonów - w szczególności testosteron męski. (Kobiety mają pewien poziom testosteronu), gdy nastolatki uderzają w dojrzewanie płciowe, ich hormony zaczynają rosnąć - a często też trądzik.

Dlaczego niektórzy dorośli mają trądzik?

Chociaż fluktuacje hormonalne, które powodują trądzik są najbardziej powszechne w ciągu lat nastolatków, mogą dotyczyć także osób dorosłych. Kobiety mogą doświadczyć huśtań hormonalnych podczas cyklu menstruacyjnego, ciąży i menopauzy, które powodują trądzik.

Trądzik może być skutkiem ubocznym niektórych leków, takich jak leki przeciwdrgawkowe i leki steroidowe. Niektórzy ludzie mogą mieć genetyczną predyspozycję do trądziku. W jednym badaniu stwierdzono, że 50\% dorosłych z trądzikiem miało rodzica, rodzeństwo lub dziecko z trądzikiem.

Jakie zabiegi trądzikowe są dla mnie najlepsze?

To zależy od wielu czynników: wieku, czy jesteś mężczyzną, czy kobietą, jak poważnie trądzik jest i jak długo masz to, między innymi. Dostępne są różne opcje.

W przypadku trądziku łagodnego do umiarkowanego, wielu lekarzy dermatologów rozpoczyna od połączenia miejscowego kremu lub żelu zawierającego nadtlenek retinoidu lub nadtlenku benzoilu wraz z miejscowym antybiotykiem. Dla bardziej trądzikowego zapalenia można dodać doustny antybiotyk. W przypadku bardziej znaczących przypadków trądziku, kobiety mogą być umieszczane na tabletkach antykoncepcyjnych lub na spironolakton w środku, tabletkę wodną, ​​która blokuje męskie hormony.

Ciężkie przypadki trądziku mogą być leczone lekiem izotretynoina, który jest bardzo skuteczny. Jednakże należy brać pod uwagę miesięczne miesięczne monitorowanie objawów niepożądanych oraz nieprawidłowości w krwi i wymaga zarejestrowania się przez FDA w celu uzyskania recepty. Dostępne są również różne rodzaje leków fotodynamicznych lub lekkich.

Kiedy powinienem zobaczyć dermatologa na leczenie trądziku?

Jeśli zabiegi bez recepty, takie jak miejscowe retinoidy lub produkty zawierające nadtlenek benzoilu lub kwas salicylowy, a także delikatne oczyszczanie, nie działają dla Ciebie (daj im szansę - może trwać od 4-12 tygodni do Poprawić trądzik), dermatolog może być w stanie pomóc. Silne trądzik wymaga agresywnego leczenia w celu zapobiegania bliznom.

Czy moje trądzik się skończy?

Najczęściej trądzik sam się wycofuje pod koniec okresu dojrzewania, ale niektórzy ludzie nadal walczą z trądzikiem w dorosłym życiu. Prawie wszystkie trądzik może być skutecznie leczony. To jest kwestia znalezienia odpowiedniego leczenia dla Ciebie.