Australijski olej z drzewa herbacianego leczy wiele warunków skórnych

Beth seigenthaler natknęła się na promocyjny wyświetlacz oleju z drzewa herbacianego w swoim lokalnym sklepie ze zdrową żywnością, podczas gdy cierpiała na szczególnie nieprzyjemny epizod gorączkowych pęcherzy. Mając od dzieciństwa stan, stwierdziła, że ​​może również wypróbować produkt, który twierdził, że pomaga różnym stanom skóry. Że ból blistrów zniknął natychmiast i wyleczyła się szybciej niż kiedykolwiek wcześniej.

'Używałem go w innych stanach skóry, w tym brodawki podeszwowej i oparzenia słonecznego', mówi seigenthaler, który mieszka w nashville 'Mam butelki tego w moim biurze, w domu iw samochodzie. Biorę to na każde wakacje. Jestem chodzącą reklamą produktu '.

\% Nadtlenku benzoilu.

Cud z dołu pod

Olej z drzewa herbacianego pochodzi z australijskiego drzewa papierniczego i był używany tradycyjnie jako środek ludowy austriackich aborygenów. Znajduje się blisko 300 odmian Melaleuca alternifolia (nazwa łacińska dla drzewa herbacianego), ale tylko jedna produkuje olej leczniczy. Oleje z drzewa herbacianego stały się popularne w latach dwudziestych po tym, jak australijskie służby zgłosiły terapeutyczne zastosowania. W 1922 roku społeczeństwo królewskie nowych południowych walców donosiło, że olej był szczególnie skutecznym środkiem antyseptycznym.

Olejek z drzewa herbacianego stosowano w leczeniu owrzodzeń i ropnia w jamie ustnej, zapaleniu spojówek, trądziku, boilach, chodźcach, łuszczycy, zapaleniu pochwy, pleśniawkach, ranach śladowych, krwawieniach i otarćach, jamistach, infekcjach naparstych i grzybicy. Mówi się, że łagodzi ból oparzeń i hemoroidów oraz pomaga pozbyć się włosów i ciała wszy i kleszczy.

Według lekarza naturopatycznego i homeopatii asa hershoff, DC, los angeles i san francisco, olejek z drzewa herbacianego ma właściwości przeciwbakteryjne, przeciwgrzybicze i przeciwwirusowe i stymuluje układ odpornościowy.

'to jest wiarygodny środek antyseptyczny', mówi hershoff, autorka środków homeopatycznych: szybki i prosty przewodnik po wspólnych zaburzeniach i ich leczeniu homeopatycznym 'nie ma znaczenia, że ​​wiele substancji, Wszystkie zastosowania terapeutyczne, jakie robi olej z drzewa herbacianego '. I chociaż olejek z drzewa herbacianego jest wolniejszy do wykazywania korzyści niż nadtlenek benzoilu, mówi herhoff, powoduje to mniej swędzi, skaleczeń i podrażnień.

Wszystko czyste

California estetyka brenda harper mówi, że uważa, że ​​olej z drzewa herbacianego powinien znajdować się w każdej szafce. Regularnie korzysta z klientów, którzy cierpią na trądzik, z 'wspaniałymi wynikami', mówi.

'stosowana w połączeniu z kwasem glikolowym, który jest złuszczającym, olej z drzewa herbacianego pomaga zniszczyć bakterie, które mogą powodować trzęsienie trądziku', wyjaśnia.

Harper mówi, że poważny przypadek trądziku będzie odpowiadać na codzienne zabiegi w ciągu 6 miesięcy. Zaleca odtłuszczanie oleju z drzewa herbacianego na dotkniętych obszarach, czekając 15 minut, a następnie stosując kwas glikolowy. Upewnij się, że skóra jest idealnie czysta przed jej rozpoczęciem, dodaje.

Olejek z drzewa herbacianego może być również używany zapobiegawczo, mówi harper. 'Jeśli jesteś trądzik podatny na trądzik, regularnie stosuj go, aby zachować nieprzyjemne plamy.' W przypadku okazjonalnych wybuchów pochodnych, stosowanie oleju z drzewa herbacianego powinno wykazywać wyniki w ciągu dnia.

'po prostu upewnij się, że nie wybierasz się do skóry', ostrzega harfiarz. Zbyt często ludzie nie mogą trzymać dłoni w twarz i kończą pracę, pogarszając sytuację lub powodując bliznowacenie lub przebarwienie, Które następnie wezwą skórki, aby nawet na zewnątrz odcień skóry. '

druga strona

Choć olej z drzewa herbacianego jest bezpieczny, o ile nie jest używany wewnętrznie, nie jest to powszechnie zalecana metoda leczenia trądziku. 'Myślę, że nie ma zbyt wielu literatury o oleju z drzewa herbacianego', mówi MD, który specjalizuje się w karolinie południowej dermatolog jon morgan, który preferuje leczenie trądziku innymi lekami.

Trądzik jest chorobą, która rozpoczyna się w latach nastoletnich, mówi morgan, a ponad połowa jego pacjentów nadal cierpi z powodu stanu dobrze w ich 30 i powyżej. Choć rozpoznaje zalety oleju z drzewa herbacianego w przypadku niektórych stanów trądziku, morgan woli dostarczyć swoim pacjentom retinoidy miejscowe, takie jak retina-A. Jeśli nie ma znaczącej poprawy po 10-12 tygodniach, przepisuje on accutane, doustną formę retin-A, która morgan uważa leczenie trądziku.

'accutane ma głęboki wpływ na trądzik', mówi, 'chociaż nie jesteśmy jasne, dlaczego ludzie pozostają w remisji po jej użyciu.' Norman przepisany przez morgana składa się z 40-80 miligramów dziennie przez około pięć miesięcy. 'Im większa dawka, tym lepiej umorzenie', mówi. Accutane jest jedynym skutecznym sposobem leczenia trądziku tylnego, oprócz 'topnienia' zmian przedrakowych, dodaje morgan.

Morgan dodaje, że dla kobiet, których trądzik powraca po leczeniu accutane, wizytę u endokrynologa może być wykluczona choroba zwana syndromem policystycznego jajowodu, w którym wytwarzany jest zbyt dużo męskiego hormonu. Trądzik jest jednym z objawów tego zespołu, mówi Morgan.

Mimo to, morgan mówi, że nie sugeruje, że olej z drzewa herbacianego jest lekarstwem na 'quack'. 'Dużo lekcji na medycynę naturalną, myślę, że potrzebujemy więcej badań nad olejem z drzewa herbacianego, co może być dobrym dodatkiem do naszych narzędzi do walki z trądzikiem'.