Najlepsze produkty zdrowej skóry: omega-3, przeciwutleniacze i inne

Twoja skóra jest pierwszą rzeczą, którą ludzie widzą, kiedy patrzy na ciebie. Że jest to największy organ w organizmie człowieka - tuż obok jelit, płuc i wątroby, służący wielu celom, w tym jako pierwsza ochrona przed zarazkami i środowiskiem, a także przekształcanie światła słonecznego w witaminy D. warstwa tłuszczu pod powierzchnią skóry pomaga zapewnić, że ważne płyny wewnątrz naszego ciała pozostają wewnątrz naszego ciała.

Ironiczna rzecz o skórze polega na tym, że gdy ludzie są młodzi, największym zaniepokojeniem ich skóry może być opalanie. Ale jak starzejemy, nasz priorytet skóry staje się zapobieganie zmarszczkom - a nie. Oczywiście jeden sposób na to nie jest opalony.

(bo ja jestem osobą, która nie 'tańczy, ale zmienia tylko różne odcienie róż, ja w młodym wieku wyobrażałem sobie, że słońce, które czci to, że nie było w moim kodzie genetycznym. Nastolatków i młodych dorosłych, a ja muszę powiedzieć, że mam mniej zmarszczek.)

Więc kiedy stanie się kluczowa, aby zacząć dbać o skórę? Mark G. rubin, MD, asystent klinicznego profesora dermatologii uniwersytetu san diego, uważa, że ​​nie palenie tytoniu i unikanie słońca zaczynającego się od nastolatków spłynie później.

'ponieważ zapobieganie odgrywa znaczną rolę w starzeniu się skóry, im szybciej się zaczniesz,' mówi. 'Do czasu, kiedy widzisz zmiany, których nie lubisz w skórze, wiele szkód zostało już zrobionych'.

Jeśli myślisz o tym, to, co zasadniczo staramy się zrobić, to opóźnienie normalne starzenie się skóry, które w miarę wszystkich narządów jest najlepszym sposobem na spowolnienie starzenia się wielu rzeczy w Ludzki organizm, na poziomie komórkowym, ma na celu utrzymanie komórek organizmu przed utlenianiem, a najlepszym sposobem, aby utrzymać organizm przed niepotrzebnie utleniającym, mówią eksperci, jest unikanie palenia i spożywanie diety bogatej w przeciwutleniacze (więcej na ten temat poniżej) .

Na poziomie fizycznym najlepszym sposobem na spowolnienie wyglądu starzenia się skóry jest utrzymanie skóry dobrze uwodnione z miłą warstwą tłuszczu (tłuszczu) pod skórą w celu ochrony wewnętrznej wilgoci. Niektórzy eksperci twierdzą, że można to zrobić w części poprzez spożywanie zdrowej diety zawierającej niektóre 'inteligentne' tłuszcze (omega-3 i jednonienasycone tłuste tłuszcze), picie dużej ilości wody i dobrego sposobu pielęgnacji skóry w celu kondycjonowania skóry i zminimalizowania wilgoci utrata. To wszystko polega na utrzymaniu zdrowej skóry od wewnątrz i na zewnątrz.

'Twoja skóra odzwierciedla twoje podstawowe zdrowie, tak dobre odżywianie, wystarczająco dużo snu, zmniejszenie stresu, utrzymanie uwodnionego itp., Wszystkie odgrywają rolę w tworzeniu lepszej skóry' - mówi rubin.

G.G. Papadeas, DO, członek amerykańskiej akademii dermatologii, dodaje 'nie nadmiernego spożywania alkoholu' do tego zdrowego stylu życia.

Więc jakie produkty spożywcze należy wybrać, aby zwiększyć szanse posiadania zdrowej skóry? Przeczytaj listę substancji przyjaznych dla skóry i żywności, które są najbogatsze.

1. Przeciwutleniacze

Wielu dermatologów uważa, że ​​duże przeciwutleniacze (witamina A, C i E) mogą pomóc zmniejszyć ryzyko wystąpienia słońca i innych szkód środowiskowych poprzez rozbrojenie 'wolnych rodników' powodujących zmarszczki - niestabilne cząsteczki uszkadzające komórki>

witamina A . Ostatnie badania zdrowych mężczyzn i kobiet w Holandii wykazały znaczny związek między poziomem witaminy A we krwi i stanie skóry. Otrzymanie karotenoidów (fitochemikaliów, które organizm przekształca się w witaminę A) z pokarmów jest twoim najbezpieczniejszym zakładem, ponieważ jesteś znacznie bardziej narażony na zbyt dużo witaminy A z suplementów niż z pokarmów bogatych w karotenoidy

Najważniejsze źródła żywności witaminy A obejmują marchew, dynię, słodkie ziemniaki, dynia piżmowa, mango, szpinak, kantal, zieleninę, kapustę włoską, szwajcarski chard i sok pomidorowo-warzywny.

witamina C . Witamina C jest silnym przeciwutleniaczem miejscowym (to znaczy na skórze), ale tylko w swojej aktywnej postaci - tej samej postaci, z jaką otrzymujesz. Oczywiście, w tym owoce i warzywa bogate w witaminy C w twojej codziennej diecie to dobra rzecz, jeśli chodzi o twoje zdrowie.

Główne źródła żywności witaminy C obejmują sok pomarańczowy, sok grejpfrutowy, papaje, truskawki, kiwi, papryki czerwone i zielone, kantalupa, sok pomidorowo-warzywny, brokuły, mango, pomarańcze, kapusty brukselskiej, grejpfruta, kalafiora , I kale.

Witamina E . Trwają badania nad możliwymi korzyściami witaminy E jako składnikiem produktów, które zacierają na skórę, ale teraz wydaje się korzystna dla skóry najbardziej jako środek odżywczy.

Źródła żywności witaminy E obejmują oleje roślinne, orzechy, nasiona, oliwki, szpinak i szparagi. Ale trudno jest dużo tej witaminy z pożywienia, więc wiele osób bierze dodatki (pamiętaj, aby przyjmować nie więcej niż 400 jednostek międzynarodowych dziennie, więc nie spożywaj za dużo).

2. Wybrać 'inteligentne' tłuszcze

Kwasy tłuszczowe omega-3 mogą być również przyjazne dla skóry. Omega-3 z ryb może pomóc w ochronie przed uszkodzeniami słonecznymi, zgodnie z kilkoma badaniami nad suplementami oleju z ryb.

Anty-starzenie się eksperta Nicholas Perricone, MD, autor kuracji zmarszczki, opowiada się za dietą bogatą w przeciwutleniacze i omega-3 dla lepszej skóry, mówi rubin 'i istnieją pewne dane naukowe Wspieranie tego typu diety '.

Chociaż z pewnością warto dowiedzieć się więcej o korzyściach i zagrożeniach związanych z suplementami z rybami, warto zwiększyć spożycie żywności o wysokiej zawartości omega-3.

Główne źródła żywności omega-3 obejmują ryby, ziemię lniane, orzechy włoskie i marki jaj, które są większe w omega-3. Przejście na wyższy olej do gotowania omega-3, podobnie jak olej rzepakowy, może również zwiększyć spożycie.

Badania nad holenderskim badaniem wskazują, że odkrycia dotyczące witaminy A stwierdziły, że jednonienasycone tłuszcze są związane z korzystnym pH skóry (równowaga między kwasową i zasadową ważnością dla zdrowej skóry).

Najważniejsze źródła tłuszczów jednonienasyconych obejmują oliwę z oliwek, olej rzepakowy, olej migdałowy, olej z orzechów laskowych, awokado, oliwki, migdały i orzechy laskowe.

3. Jeść całą żywność

Wilma bergseld, MD, szef badań klinicznych w dziedzinie dermatologii w Cleveland Clinic w ohio, powiedziała w biuletynie Biuletynu ds. Ochrony Środowiska Naturalnego , że mówi, że jej pacjenci spożywają zdrową dietę Żywności. Zauważyła w biuletynie, że taka sama dieta, która chroni przed chorobami serca i raka jest dobra dla skóry.

Naukowcy z monash uniwersytetu w Australii mogą pomóc udowodnić punkt bergseld z ostatnim badaniem naukowcy przyjrzeli się dietom około 450 osób w wieku 70 lat i starszych od Australii, Grecji i Szwecji, stwierdzili, że ci, którzy Zjadłaby dietę zawierającą więcej 'całej żywności' - warzywa, owoce, rośliny strączkowe, jaja, jogurt, orzechy, oleje bogate w mononienasycone tłuszcze, chleb multigrain, herbatę i wodę - miały mniej zmarszczek i przedwczesnego starzenia się skóry niż te, których dieta była Bogate w mleko pełne, czerwone mięso (szczególnie przetwory mięsne), masło, ziemniaki i cukier.

Naukowcy uważają, że może to mieć związek z przeciwutleniaczami, fitochemikaliami i mononienasyconymi tłuszczami, które stanowią dieta 'pełnożywieniowa'.

Elaine magee, MPH, RD, jest 'lekarzem przepisowym' dla kliniki utraty wagi WHTT i autorem licznych książek na temat odżywiania i zdrowia. Jej opinie i wnioski są jej własne.