Trądzik umiarkowany do ciężkiego: przewodnik terapeutyczny

Trądzik, najczęstsze zaburzenie skóry w Stanach Zjednoczonych, ma wpływ, który przekracza głęboko skórę. Dotyka 40 do 50 milionów Amerykanów i jest związany z lękami, depresją i wyższym poziomem bezrobocia. Trądzik umiarkowany lub ciężki może być kontrolowany i leczony przy prawidłowym leczeniu.

Niezależnie od tego, czy jest to Twój pierwszy raz na problemy z trądzikiem czy skórą, czy kiedyś miałeś jakieś plamy, musisz ściśle współpracować z dermatologiem lub lekarzem, aby opracować plan leczenia, aby uzyskać trądzik Pod warunkiem, że masz możliwość stworzenia zdrowego schematu pielęgnacji skóry, który działa dla Ciebie.

Co powoduje trądzik?

Trądzik jest chorobą skóry, która często jest źle zrozumiana, niektórzy uważają, że jest to zakaźna lub jest spowodowana brudem; Oba te zarzuty są nieprawdziwe. Istnieje szereg czynników, takich jak stres, które mogą przyczynić się do trądziku. Zmiany hormonalne mogą przyczyniać się do trądziku, więc kobiety mogą być bardziej podatne podczas ciąży i menopauzy.

Jeśli ludzie nie rozumieją, co 'powoduje trądzik, nie zrozumieli sposobu leczenia, mówi john E. wolf jr., MD, profesor i prezes departamentu dermatologii w baylor college w houston

Lubi używać prostego diagramu, aby zilustrować proces. Najpierw gruczoły olejowe produkują olej. A następnie porów są podłączone do kombinacji oleju, bakterii i martwych komórek skóry. Powoduje to trądzik.

'krytyczna część leczenia trądzikowego - łagodnego, umiarkowanego i ciężkiego - polega na wyeliminowaniu mikrocząstek, niedrożności, zanim będzie można zobaczyć białaczkę lub czarnuszkę', mówi.

Określ swój plan leczenia

Trwałość trądziku zależy od zakresu i typu zmian. Umiarkowany trądzik charakteryzuje się stanami zapalnym (grudkami, krostkami, guzkami) i uszkodzeniami niezapalny (komedony). Poważne trądzik składa się z licznych lub rozległych grudek i krostków, a także wielu guzków / torbielów.

Trądzik umiarkowany lub ciężki, który często gwarantuje bardziej agresywne leczenie niż łagodny trądzik, jest zwykle podawany razem z kombinacją miejscowych zabiegów i doustnych antybiotyków.

Wolf wyjaśnia, że ​​przepisuje dwa leki: 'jeden ma wyłączyć pory i jeden, aby zabić bakterie'.

Lekarz może zalecić od dwóch do sześciu miesięcy doustne antybiotyki, takie jak doksycyklinę, minocyklinę, tetracyklinę lub erytromycynę. Antybiotyki w klasie tetracykliny są często stosowane, ponieważ mają właściwości antybakteryjne i przeciwzapalne. Stosowanie nadtlenku benzoilu z miejscowymi lub doustnymi antybiotykami zmniejsza powstawanie bakterii opornych na antybiotyki.

Retinoidy miejscowe mogą być stosowane w celu uzupełnienia tego leczenia. 'D anne kleinsmith, MD, dermatolog w prywatnej praktyce w west bloomfield, mich., I rzecznik amerykańskiej akademii dermatologii, Jest generalnie przypisywany otwarciu porów i drenażowi zawartości łojowej.

Ważne jest, aby postępować zgodnie z instrukcjami dotyczącymi przepisywanych leków, na przykład tetracykliną należy przyjmować przed posiłkami i bez mleka w celu uzyskania pełnej skuteczności. Należy powiedzieć lekarzowi o innych lekach, które przyjmujesz, ponieważ niektóre leki mogą nasilić trądzik i Przepisane leki.

poznaj swoje opcje

Niektóre pigułki antykoncepcyjne są pomocne w przypadku trądziku, mówi kleinsmith. Porozmawiaj z lekarzem, aby dowiedzieć się, czy jesteś dobrym kandydatem.

Niektórzy ludzie zwracają się do źródeł światła, laserów i terapii fotodynamicznej (PDT) w celu leczenia trądziku i zmniejszenia blizn. Procedury te różnią się kosztem, ale stanowią alternatywę dla codziennych kremów i pigułek.

Wypełnij oczekiwania

Często ludzie poddają się leczeniu, zanim zaczną skutecznie działać. Jeśli wystąpią działania niepożądane, które nie tolerują, porozmawiaj ze swoim lekarzem i możesz dostosować leczenie razem.

'Trądzik może być bardzo indywidualną chorobą', mówi wilk. 'Nie ma dwóch ludzi odpowiadać na ten sam zabieg.'

Leczenie powinno być oceniane po sześciu tygodniach, a jeśli jest skuteczne, powinno się go kontynuować przez co najmniej 4-6 miesięcy.

'wzięcie lekarza i pacjenta na tę samą stronę jest bardzo ważne', mówi wilk. 'Oczekiwania pacjenta mogą polegać na tym, że będą one leczone w ciągu jednego miesiąca, podczas gdy moje oczekiwania mogą doprowadzić do ich dobrej kontroli w ciągu sześciu miesięcy'.

'Nie ma łatwej, szybkiej naprawy trądziku', mówi wilk. 'Jeśli nie przestrzegasz terapii, postępuj zgodnie z radą i zaplanuj wizytę kontrolną, nie odniesiesz sukcesu. Żadna terapia nie będzie działać, jeśli pacjent nie jest zgodny z leczeniem. '

Najlepsze porady dotyczące pielęgnacji skóry

  • Unikaj ostrych mydła. bądź łagodny dla środków czyszczących, ponieważ mogą podrażniać i wysuszać skórę.
  • Zatrzymaj zbieranie. chociaż może to być kuszące, aby wybrać się na trądzik, może to prowadzić do wtórnego zakażenia i bliznowacenia.
  • Użyj ochrony przeciwsłonecznej. Wybierz krem ​​przeciwsłoneczny, który najlepiej pasuje do Twojego typu skóry. Niektóre leki do stosowania miejscowego mogą być wrażliwe na działanie światła słonecznego, dlatego ważne jest, aby skóra była chroniona.