Skóra odnosi się do ćwiczeń: skóry tonu, kolagenu i innych

Nie wiadomo, że ćwiczenia są idealne dla Twojego serca, płuc i umysłu. Oto inny powód, aby się poruszać: regularne ćwiczenia są jednym z kluczowych zdrowej skóry.

'Mamy tendencję do koncentrowania się na korzyści sercowo-naczyniowych aktywności fizycznej, a te są ważne, ale cokolwiek promuje zdrowy obieg pomaga również zdrową skórę i energię' - mówi dermatolog ellen marmur, MD, autor Simple Piękno skóry: każda kobieta prowadzi przewodnik po życiu zdrowej, przepięknej skóry i współpracuje z profesorem dermatologii w szkole medycyny Mount Sinai.

W przypadku wystąpienia stanów dermatologicznych, takich jak trądzik, trądzik różowaty lub łuszczyca, należy zachować szczególną ostrożność, aby chronić skórę podczas ćwiczeń. Ale nie pozwól, aby problemy ze skórą uniemożliwiałyby Ci aktywne. Oto dlaczego.

Poprzez zwiększenie przepływu krwi, ćwiczenia pomagają odżywiać komórki skóry i utrzymywać je witalnymi. 'Krew niesie tlen i składniki odżywcze do pracy komórek w całym ciele, w tym na skórze', mówi marmur. Oprócz dostarczania tlenu, przepływ krwi pomaga również odprowadzać produkty odpadowe, w tym wolne rodniki, z komórek roboczych. W przeciwieństwie do niektórych twierdzeń, ćwiczenia nie detoksykują skóry, praca neutralizujących toksyn należy przede wszystkim do wątroby ', ale zwiększając przepływ krwi, ćwiczenia pomagają wyeliminować zanieczyszczenia komórkowe z systemu', mówi marmur WHTT. Możesz myśleć o tym jako oczyszczenie skóry od środka '.

Wykazano również, że wysiłek łagodzi stres. 'A przez zmniejszenie stresu, niektóre warunki, które mogą być pogłębione przez stres może wykazać pewną poprawę', mówi brian B. adams, MD, profesor nadzwyczajny i dyrektor kliniki dermatologicznej sportu na uniwersytecie cincinnati. Warunki, które mogą poprawić po stresie jest ograniczona obejmują trądzik i wyprysk. Chociaż naukowcy nadal badają związek między stresem a skórą, badania wykazują, że gruczoły łojowe, które wytwarzają olej w skórze, są pod wpływem hormonów stresowych.

Regularne ćwiczenia pomagają oczywiście tonizować mięśnie. Co nie ma bezpośredniego wpływu na skórę - twierdzą dermatolodzy, ale mocniejsze mięśnie zdecydowanie pomagają lepiej wyglądać.

zdrowy trening na skórę

W przypadku wszystkich wielu zalet, ćwiczenia mogą stanowić zagrożenie dla skóry. Na szczęście ochrona skóry jest łatwa.

'Głównym zagrożeniem, jeśli ćwiczysz na świeżym powietrzu, jest ekspozycja na słońce', mówi dr André Armstrong, profesor dermatologii na uniwersytecie w Kalifornii, davis. Oparzenia słoneczne zwiększają ryzyko raka skóry i szybko zmarszczają skórę, usuwa wszelkie korzyści, jakie może uzyskać skóra. Najlepszą radą jest unikanie ćwiczeń na świeżym powietrzu w czasie najwyższego czasu słonecznego, między 10 a 20 m.

Jeśli musisz pracować w godzinach szczytu, należy nosić krem ​​do opalania. 'Wielu sportowców niechętnie wkłada ochronę przeciwsłoneczną, ponieważ dostaje się do ich oczu, gdy pocą się i stoi', mówi marmur. 'Ale dostępne są nowe filtry przeciwsłoneczne, które nie są tłuste.' Jeśli masz naturalnie tłustą skórę lub problemy z trądzikiem, wybierz żel lub produkt wolny od oleju lub najnowsze innowacje, proszek pokryty ochroną przed SPF>

Nie pocieraj tylko o ochronę przeciwsłoneczną, aby cię chronić. 'Pocenie się może usunąć krem ​​z filtrem przeciwsłonecznym, jaki napędzają sportowcy i istnieją dowody na to, że pocenie rzeczywiście zwiększa prawdopodobieństwo spalania', mówi adams WHTT 'po poceniu się sportowców, Zajmuje mniej niż 40\% mniej promieni ultrafioletowych niż wtedy, gdy nie pocają się. 'Aby uzyskać dodatkową ochronę, należy nosić ubrania, które zakrywają jak największą skórę, a jeśli to możliwe, kapelusz, aby ukryć Twoją twarz.

Innym problemem ze skórą, który może wystąpić podczas aktywności jest chafing, co może powodować wysypkę. Dla osób podatnych na trądzik, podrażnienie i zwiększone pocenie spowodowane ścisłym dopasowaniem odzieży treningowej może doprowadzić do powstania formy trądziku zwanego mechaniczną trądziką. 'Dwa klucze do profilaktyki powinny nosić ubrania pochłaniające wilgoć, takie jak biustonosze i kapelusze, aby skóra była bardziej sucha i chłodniejsza, a prysznic natychmiast po wysiłku', mówi adams. Noszenie luźnych strojów treningowych może również pomóc. Upewnij się, że Twoja skóra jest czysta, zanim się wypracujesz, aby zapobiec zatkaniu porów, które prowadzą do trądziku. Unikaj makijażu podczas ćwiczeń. Po kąpieli, zastosuj kojący środek nawilżający lub proszek, aby zapobiec podrażnieniu skóry.

Rx w przypadku problemów ze skórą związanych z ćwiczeniami

Kilka innych stanów skóry może być zaostrzonych przez aktywność fizyczną, w tym trądzik różowaty, wyprysk i łuszczyca. To nie ma powodu, aby nie ćwiczyć - twierdzą dermatolodzy - korzyści płynące z ćwiczeń przewyższają chwilowe problemy, jakie może powodować. Istnieją proste strategie, aby zapobiec wybuchowemu wybuchowi podczas ćwiczeń.

W przypadku osób cierpiących na trądzik różowaty, zwiększona temperatura ciała i spływanie skóry, które towarzyszą ćwiczeniu, mogą powodować wybuchy. Najlepszą strategią, mówią dermatolodzy, jest ćwiczenie w chłodnym otoczeniu. 'Jednym z najlepszych wyborów jest pływanie, ponieważ woda utrzymuje skórę nawet wtedy, gdy gromadzisz temperaturę ciała' - powiedział marmur WHTT. (Należy jednak pamiętać, aby nawilżać skórę, ponieważ chlor ma efekt suszenia). Szybkie chodzenie w klimatyzowanym centrum handlowym lub czekanie, aż nadejdą wieczorny chłód, są inne dobre opcje. 'Jeśli podczas ćwiczeń zaczniesz się płukać i przegrzewać, zastosuj zimne kompresje do obszarów skóry, które wystąpiły natychmiast po treningu' - mówi andrea cambio, lekarz dermatolog, specjaliści od ćwiczeń w koralowcu,

Wyprysk lub chorych na łuszczycę mogą także doświadczać wybuchów po wyczerpującej aktywności, zwykle powodowanej przez pocenie się solą. Marmur zaleca rozprzestrzenianie się na moisturizer przed treningu, aby zapewnić ochronę przed potem. Zachowaj szczególną ostrożność, aby nawilżyć ręce, nogi i obszary o zmarszczkach skóry, takie jak pachami i pachami. Jeśli to możliwe, ćwiczenia w chłodnym otoczeniu, aby zredukować pocenie się i potrzebę kąpieli po wysiłku. Mycie zbyt często może powodować wysuszenie i nasilać wyprysk i łuszczycę.

'Aktywność fizyczna może stanowić wyzwanie, ale zachęcamy wszystkich pacjentów do łuszczycy i wyprysk, aby poprawić ogólny stan zdrowia', mówi Armstrong. Pomimo chwilowych chwilowych rozbłysków, dodaje, wielu pacjentów uważa, że ​​ich warunki poprawiają się w długim okresie.