Trądzik: wpływ emocjonalny

Jeśli masz plamy trądziku, możesz wiele zrobić, aby nie utrudniał poczucia własnej wartości. Nie ma potrzeby, aby skazy zatrzymały Cię przed utrzymaniem swojego życia społecznego.

Wykonaj te kroki, aby zarządzać emocjami podczas zarządzania problemami ze skórą:

Zabieg. najpierw sprawdź dermatologa, aby pomóc wyczyścić skórę.

'Absolutnym sposobem na poprawę negatywnych uczuć na temat trądziku jest leczenie', mówi david pariser, MD, były prezes amerykańskiej Akademii Dermatologicznej.

Bądź cierpliwy. Może trwać od 6 do 8 tygodni, dopóki nie zaczniesz widzieć wyników, ale istnieją wszystkie rodzaje pigułek, kremów i innych zabiegów, które mogą pomóc.

Przykryj. wiele bezpiecznych produktów może ukryć Twoje epidemie i nie sprawi, że trądzik będzie gorszy.

'Myślę, że zakrywanie i pomaganie kamuflażu to ogromna część pomagania w obliczu świata w nocy', mówi nowy lekarz dermatolog jork, whitney bowe, MD.

Wybierając makijaż, poszukaj słowa 'noncomedogenic' na etykiecie. To oznacza, że ​​nie zatęzłeś porów.

Dobrym pomysłem jest też użycie makijażu, który nie zawiera ropy naftowej i wody. Można także ukryć epidemie z użyciem filtrów do opalania, środków nawilżających i miejscowych zabiegów na trądzik, które są zabarwione.

Rozmawiaj z innymi ludźmi. gdy masz trądzik, możesz czuć się jak bycie samemu. Ale to dużo lepszy pomysł, aby być z innymi ludźmi.

'bycie społecznym i dzielenie się lękami z przyjaciółmi pomaga', mówi bowe. 'To jest OK, nawet jeśli jest anonimowo przez forum online lub rozmawiać z kimś o tym, co robili, aby podjąć działanie'. Poproś lekarza o sugestie dotyczące grup online, jeśli nie chcesz osobiście rozmawiać o swojej sytuacji.

Odstres stres nie powoduje trądziku, ale może powodować wybuch gorączki, co może sprawić, że jeszcze bardziej stresujesz.

'Co się stało ze stresem to zwykłe zachowania, takie jak zbieranie i ściskanie, co czyni trądzik znacznie gorszym', mówi adam friedman, MD, dyrektor dermatologicznych badań w klinice montefiore.

Więc znajdź czynności, które sprawią, że poczujesz się lepiej. Ćwiczyć jogę lub tai chi, posłuchać muzyki lub ćwiczyć głęboko w oddali. Podejmuj spokojne hobby i czas na to codziennie.

dbać o siebie może wydawać się zdrowym rozsądkiem, ale ważne jest, aby dbać o coś więcej niż tylko skórę dbanie o całe ciało może pomóc twarzy.

'Zjedzenie dobrego, ćwiczenie i uzyskanie odpowiedniego snu pomoże Twojej skórze i sprawi, że poczujesz się lepiej o sobie' - mówi san diego dermatolog jeffrey benabio, MD. 'Ponadto wiele badań wykazało, że regularna medytacja może zmniejszyć niepokój i poprawić samopoczucie'.

Uzyskaj pomoc, jeśli jej potrzebujesz. Jeśli stwierdzisz, że nie wychodziłeś z domu, smutny lub zły cały czas, lub wygrałeś robić to, co zwykle lubisz robić, porozmawiaj z lekarzem . Być może trzeba porozmawiać z doradcą lub terapeutą.

Uświadom sobie, że nie jesteś jedyną osobą. 'Ludzie myślą, że' robią coś nie tak, ponieważ mają trądzik jako dorosły ', mówi Friedman. 'Ale trądzik dorosłych jest bardzo popularny, a ty nie jesteś sam'. Około trzech na czterech osób powyżej 20 roku życia powoduje trądzik podczas dorosłego życia.