Cudowne problemy skórne: trądzik, tłusta skóra, pocenie się i inne

Z wyprysków, które wydobywają się z niebieskiego, do tych funky brodawek na palcach, które sprawiają, że czujesz się jak każdy patrzy, na tłustą cerę, która świeci spod kontroli, nastolatki mogą być wypełnione problemami ze skórą> Jeśli lubisz wiele nastolatków, prawdopodobnie czujesz, że jesteś jedynym, który jest dotknięty, ale prawda jest taka, że ​​nie - problemy ze skórą są powszechne w nastolatkach.

'jako dermatolog, rozumiem, jak bardzo frustrujące i kłopotliwe są pewne problemy ze skórą nastolatków' - mówi joel schlessinger, MD, prezes elektro-chemii kosmetycznej i chirurgii estetycznej. 'Ale ważne jest, aby pamiętać, że nie jesteś sam i zawsze jest sposobem na poprawę - po prostu musisz znaleźć właściwą drogę leczenia'.

Aby ułatwić Ci to zrobić, WHTT zwrócił się do kilku ekspertów, aby uzyskać porady dotyczące najczęstszych problemów ze skórą nastolatków.

Teen problem skórny nr. 1: trądzik

Gdy poziom hormonów wzrasta i ciała zmieniają się, skóra reaguje. Dla niektórych nastolatków jest to okazjonalna krosta lub plamka dla dziewcząt, może wystąpić tuż przed każdym cyklem menstruacyjnym.

Dla innych nastolatków, pęknięcia wykraczają daleko poza zyt lub dwa, aby stworzyć przewlekły stan znany jako trądzik. To charakteryzuje się białymi głowami, nerwami i, częściej, wypryskami wypełnionymi ropą.

'zwykle rozwija się w centralnej części policzków i czoła, a to niemal uniwersalne spowodowane zaburzeniami równowagi hormonalnej lub nadwrażliwością na silną aktywność hormonalną, która płynie na ciele w tym czasie', mówi doris J MD, autor 100 pytań i odpowiedzi na temat trądziku .

Dzień mówi, że czynniki mogą przyczynić się do podkreślania stresu związanego z życiem nastolatków.

Co może pomóc? Dla wielu nastolatków, bez recepty zabiegi trądzikowe zawierające nadtlenek benzoilu i / lub różne kwasy w kremie, lotionie lub żelu zrobią sztuczkę. Kluczem może być zakup kilku różnych produktów i ich obrót.

'Bardzo często Twoja skóra reaguje korzystnie, a potem nagle produkt przestaje działać', mówi schlessinger. 'Sposobem na załatwienie tego jest posiadanie dwóch lub trzech produktów, które Ci się podoba i wyłączyć, używając go przez dwa do trzech miesięcy, a następnie zmieniać się, gdy nie ma już kontroli nad przekłuwami.'

Jeśli trądzik nie oczyszcza się - lub pogarsza się - jak najszybciej skonsultuj się z lekarzem pierwszego kontaktu lub dermatologiem, leczenie obejmuje produkty na trądzik o dużej sile działania oraz antybiotyki. Jako terapie ścierne, są dostępne w biurach dermatologów, ale te opcje są drogie.

A co z tymi okazjonalnymi 'tuż przed świętami prom / wakacje świąteczne / szkolne'?

Barry resnik, MD, dermatolog w pomorskim szpitalu regionalnym i szpital dla dzieci w hollywood, fla., Proponuje to szybkie rozwiązanie:

'umyj kąpiel pod gorącą wodą i moczyć krostek, aż tkanina będzie chłodna, a następnie zastosuj miejscowy medyk na trądzik' - mówi. Jeśli powtórzysz ten proces dwa lub trzy razy dziennie, resnik mówi, możesz przerwać lub przyspieszyć wybuch.

W przypadku najgorszego kociaka 'najgorszego świata', mówi resnik, nie staraj się go przykrywać regularnym makijażem. Zamiast tego kup kupiany zabarwiony zabarwiony balsam i użyj go, aby go ukryć i przyspieszyć gojenie.

Teen problem skórny nr. 2: tłusta skóra

Mimo, że tłusta skóra i trądzik często idą w parze, to nie zawsze tak jest, niektóre nastolatki cierpią tylko na tłustą skórę.

Jeśli twoja skóra jest tłusta, ale nie rozkręca się, istnieją dwa sposoby leczenia.

'możesz używać miejscowych zabiegów, aby' podgrzać 'olej lub dostać się do korzenia problemu, który jest nadmiarem produkcji ropy naftowej i zamknij go - a oba sposoby mogą działać bardzo dobrze', mówi Charles E , Crutchfield III, MD, kliniczny profesor dermatologii na uniwersytecie w Minnesocie medycznej szkoły medycznej.

Aby zmieścić się, mówi crutchfield, wybierz produkty zawierające alkohol, takie jak 'roztwór do suszenia', który nasączkuje nadmiar oleju na powierzchnię skóry. Można również użyć blottingu - arkuszy specjalnie przetworzonego papieru, który dotyka się twarzy, aby wchłonąć olej.

Firma Resnik często zaleca 'inhibitor oleju', taki jak OC 8. 'wykorzystuje technologię chłonną w celu zmniejszenia połysku i jest bardzo skuteczny i odpowiedni do wszystkich rodzajów skóry', mówi.

Jeśli żaden z nich nie pomoże, mówi crutchfield, profesjonalne zabiegi laserowe mogą pomóc. Zauważa, że ​​laser aramisowy jest na przykład zatwierdzony przez amerykańską administrację żywności i leków w celu leczenia produkcji olejowej w trądziku.

'to rzeczywiście oddziałuje z gruczołami na ropę, aby ich mniej aktywne. W pewnym sensie powoduje to' spać 'przez rok, więc produkcja ropy jest dramatycznie', mówi crutchfield.

Kiedy gruczoły 'obudzą się', w dowolnym miejscu od kilku miesięcy do roku, dodatkowe zabiegi mogą je natychmiast włożyć do łóżka.

To, czego nie chcesz, to myć nadmiernie swoją twarz, starając się pozbyć się oleju.

'' squeaky czyste 'uczucie, że ludzie uzyskują użycie mydła pochodzą z usuwania olejów tłuszczowych z naszej skóry i są bardziej szkodliwe niż dobre' - mówi resnik.

Zamiast tego użyj delikatnego środka czyszczącego i umyj go nie więcej niż dwa razy dziennie.

Teen problem skórny nr. 3: nadmierne pocenie się

Czy to na dłoniach i podeszwach nóg, pod ramionami, w skórze głowy lub w dowolnym miejscu na ciele, jeśli często spotykasz się w potach, nie jesteś sam. Poważną kwestią dla wielu nastolatków.

Problem - mówi resnik - może wynikać z dwóch odrębnych warunków. To pierwszy, mówi, jest spowodowany stresem - nadmierne pocenie się najczęściej występujące pod ramionami.

'w tej sytuacji wszystko czego potrzebujesz to maksymalna siła antyperspirantowa, np. Maksymalna lub pewna-dri, która może naprawdę zredukować wydostanie potu' - mówi.

Działają przez podłączenie przewodów potowych, tak aby pocenie się nigdy nie dotarło do skóry. Jeśli przeciwciała antyspirantowe nie wydają się pomocne, mówi, lekarz może przepisywać produkty o wysokiej wytrzymałości medycznej.

Kiedy silne pocenie występuje regularnie, możesz doświadczyć tego, co lekarze nazywają 'nadmiernym poceniem się'. Ten stan charakteryzuje się nadmiernym poceniem się na dłoniach, podeszwach i pachach, a czasami na twarzy.

'to może być strasznie izolująca kondycja nastolatków - tyle, że wiele osób nawet nie przynosi lekarza pediatra lub rodziny', mówi resnik.

Leczenie obejmuje minimalnie inwazyjne zabiegi chirurgiczne skierowane przeciwko gruczołom potowym, a także botoks - tę samą substancję stosowaną jako zabieg zmarszczki. W tym przypadku niewielkie ilości oczyszczonej toksyny botulinowej są wstrzykiwane w gruczoły potowe w celu zablokowania uwalniania neuroprzekaźnika lub chemioterapii mózgu zwanej acetyloaminą, która jest związana z poceniem.

Leczenie trwa do ośmiu miesięcy i można je powtórzyć.

Ponadto amerykańska uczelnia dermatologii oferuje te wskazówki, aby kontrolować nadmierne pocenie się:

  • Nosić włókna naturalne, takie jak bawełna, które są chłodniejsze i absorbują pot.
  • Stosuj wewnętrzne podeszwy chłonne i staraj się wymieniać buty, pozostawiając dzień między zużyciem, aby mogły wysychać.
  • Unikaj żywności i napojów, które wydają się powodować pocenie się. Są różne dla każdego, ale niektórzy lekarze twierdzą, że mogą zawierać pikantne potrawy lub bardzo gorące płyny, takie jak zupy.

Wreszcie, w przypadku najcięższych przypadków nadmiernego poceniu się, można wykonać operację na wiązkach nerwowych, które kontrolują pocenie się. To jest bardzo specjalistyczna chirurgia, zwykle dostępna tylko w dużych ośrodkach medycznych.

Teen problem skórny nr. 4: brodawki

Jeśli znajdziesz się w dłoniach w kieszeniach, możesz mieć szansę ukryć brodawki. Te mięsiste, lub czasem ciemne, grudki i guzki mogą rosnąć pod paznokciami, palcami, na plecach lub na podeszwach stóp. Spowodowane przez wirusa, lekarze twierdzą, że brodawki zdają się najbardziej dotykać nastolatków.

'Brodawki są bardzo popularne w nastolatkach i zdarzają się w czasie, gdy nawet niewielka niedoskonałość może wydawać się powodować poważne problemy', mówi schlessinger.

Istnieje wiele zabiegów na brodawki, mówi Schlesinger. Obejmują one zamrożenie wzrostu za pomocą ciekłego azotu lub palenie ich laserem lub obróbką chemiczną. Podczas gdy zabiegi działają niekiedy, brodawki mogą wrócić.

Najlepszym sposobem na uniknięcie brodawki jest uniknięcie gryzienia paznokci lub zranienia rąk. Skóra, która jest ranna, jest bardziej podatna na wirusy brodawki.

Większość brodawek wychodzi bez leczenia w ciągu około dwóch lat. I brodawki nie są niebezpieczne. Ale jeśli masz brodawki, które cię niepokoją, Twój podstawowy opiekun opieki zdrowotnej może omówić różne opcje leczenia z Tobą.

Teen problem skórny nr. 5: wyprysk / atopowe zapalenie skóry

Choć bardziej często u młodszych dzieci eksperci twierdzą, że czasem te plamy suchej, łuszczącej się, zaczerwienionej skóry podążają dzieckiem w ich nastoletnich latach.

'Wielu nastolatków angażuje się w sporcie, a ich dziecięce wyprysk rozwija się gorsze, często pogarszane przez urazy lub sprzęt sportowy noszony na kolanach lub kostkach, na przykład' - mówi schlessinger.

Czasem nie jest perfumowany, ciężki środek nawilżający. Eksperci twierdzą, że jest to szczególnie ważne, jeśli pod prysznicem po sporcie i wyjdzie na zimno, co może wysuszać i podrażniać skórę. Wystarczy zastosować balsam nawilżający zaraz po kąpieli, kąpieli lub kąpieli.

', jeśli środek nawilżający nie pomaga - lub jeśli skóra zaczyna' płakać ', opalając się, lub staje się znacząco czerwona lub swędząca, nadszedł czas, aby zobaczyć dermatologa, który może przepisywać leki, które mogą pomóc', mówi Schlessinger.

Są to zarówno preparaty do stosowania miejscowego, jak i doustne oraz środki nawilżające na receptę. Lekarz pierwszego kontaktu może także przepisać takie leczenie.