Ekspert odpowiada na Twoje trądzik różowaty i trądzik

Lindsey Emery, niezależna redaktorka w portlandii, rudy, zapytała o jej wyboista skórę. Przekazaliśmy jej pytanie na julie harperera, MD, klinicznego profesora dermatologii na uniwersytecie alabama w birmingham, a także Paula M. friedman, MD, klinicznego asystenta profesora dermatologii na uniwersytecie texas, houston i autor Piękna skóra ujawniona: ostateczny przewodnik po lepszej skórze.

Q : Zauważyłem małe czerwone guzki na twarzy, szczęce i szyi, czy to trądzik różowaty czy to trądzik?

najlepsze wybory Harper:

A: Rosacea jest najbardziej popularna w centralnej części twarzy i mniej popularna na szyi i szczęku. Wczesne, zaczerwienienie z trądziku różowatego może być przejściowe, występujące tylko po narażeniu na spust, jak pikantne potrawy lub czerwone wino, ale później staje się trwałe. Trądzik, z drugiej strony, rozwija się na jawline i szyi w wyniku fluktuacji hormonalnych i pojawia się zarówno jako czarne i białe. Jeśli masz jedno lub oba warunki, ważne jest, aby mieć skuteczną, ale łagodną procedurę.

Rano umyj twarz letnią wodą i delikatnym środkiem czyszczącym, np. Balsamem nawilżającym Cerave (11,40 USD), który jest napełniany ceramidami, naturalnymi (nie syntetycznymi) olejami, które uwadniają.

Następnie zastosuj krem ​​do terapii, taki jak balsam do ciała La roche-posay rosaliac, który poprawia działanie przeciwzmarszczkowo-odtłuszczającego kremu (34 USD). Pompowana kojąco ksantyną i witaminą B3, to zielone kremu łagodzi podrażnienia i zapobiega powstawaniu plam.

Stosuj krem ​​przeciwsłoneczny z SPF 15 lub wyższym. Lubię Olay cały dzień UV nawilżający SPF 15 (11,99 USD), 100\% bez olejków, zapachów i parabenów, które nie 'zatykają porów'.

Przed snem oczyszcza się i nawilża. Spróbuj balsam do pielęgnacji skóry Avène diroséal anti-redness (46 USD), który neutralizuje różowe plamy podczas drzemki.

najszybciej wybierane przez Friedmana:

A: Choć trądzik jest związany z nastolatkami, utrzymuje się u wielu osób w swoich 30., 40. i 50. roku życia. Trądzik różowaty ma tendencję do zarażania głównie dorosłych, a kobiety bardziej niż mężczyźni. Jeden rodzaj trądziku różowatego (papularularnego) może być mylony z trądzikiem. Oba pokrywają się jak różowo-czerwone, wysunięte plamki i tłuste grudki na twarzy. Ale jeśli masz białe głowice i brodawki, to jest trądzik.

Istnieją pewne wyzwalacze, które pogarszają oba warunki. Ciepła pogoda i pot, które mogą być tripwire na trądzik różowaty, może również zatkać pory i pośrednio prowadzić do zits. Stres może również powodować oburzenie obu stanów.

Nie wymyka się środków czyszczących zawierających alkohol, mentol lub zapach. Spróbuj środek odświeżający łagodzący zaczerwienienie Eucerin ($ 8.99), który nakłada się ekstraktem korzeni lukrecji w celu uspokojenia skóry. I codziennie codziennie korzysta z SPF o szerokim spektrum.

W przypadku makijażu spróbuj zastosować lekki fundament, taki jak kompaktowy makijaż o delikatnym, kompaktowym pudełku, który zawiera silikon w celu dopasowania jej do skóry. Codzienny minerał miętowy korektor koloru (8 USD), prasowany mineralny proszek do twarzy, może pomóc w maskowaniu zaczerwienienia z trądziku i trądziku różowatego.

Opinie wyrażone w tej sekcji dotyczą ekspertów i nie są opiniami WHTT. WebMD nie popiera konkretnego produktu, usługi lub leczenia.

Rosacea lub trądzik?

Odpowiedz na te szybkie pytania z dr n. Med. Ronald davis, profesora dermatologii w szkole medycznej w Tulane w nowych orkach, aby stwierdzić, czy urazy na twarzy są bardziej prawdopodobne w przypadku trądziku różowatego lub trądzikowego.

 1. czy łatwo się rumienisz?
  1. Tak
  2. Nie
 2. Czy zauważysz swędzenie na twarzy, pieczenie lub pieczenie?
  1. Tak
  2. Nie
 3. Czy masz sprawiedliwą skórę?
  1. Tak
  2. Nie
 4. Co się dzieje ze skórą, gdy się rozgrzeje, pić gorące napoje, jeść pikantne produkty spożywcze lub zestresować?
  1. Moja twarz jest czerwona
  2. Nic się nie dzieje
 5. Gdzie zwykle wyskakujesz na twarzy?
  1. Czoło, nos i broń
  2. Dolne policzki, podbródek, jawline i szyja górna
 6. Kiedy wyjdziesz, zauważysz ...
  1. Większość czerwonych splotów, małych naczyń krwionośnych i okazjonalnych wyprysków?
  2. Głównie pryszcze, jakieś czarne włosy lub biała głowa?

Czy masz więcej 1s? Możesz mieć trądzik różowaty. Więcej 2s? Możesz mieć trądzik.