10 wskazówek do zapobiegania trądziku

1. Utrzymuj czystą twarz. czy masz trądzik, ważne jest, aby umyć twarz dwa razy dziennie w celu usunięcia zanieczyszczeń, martwych komórek skóry i dodatkowego oleju z powierzchni skóry. Mycie częściej niż dwa razy dziennie niekoniecznie jest lepsze; Może zrobić więcej szkody niż pożytku. Używać ciepłego, nie gorącego, wody i łagodnego środka do mycia twarzy. Przy użyciu surowego mydła (jak dezodorant mydło) może zaszkodzić już zapalonej skórze i powodować więcej podrażnień.

Unikaj szorowania skóry szmatką, tkanką złuszczającą lub lufą (grubą teksturowaną gąbką). Delikatnie umyj go bardzo miękką szmatką lub dłońmi. Zawsze wypłukać dobrze, a następnie wytrzeć twarz czystym ręcznikiem. (Rzucić ręcznik w pralkę, ponieważ brudne ręczniki rozprzestrzeniają bakterie.) Ponadto, użyj jedwabiu tylko raz.

2. Nawilżają. wiele produktów trądziku zawiera składniki, które wysychają skórę, dlatego zawsze używaj środka nawilżającego, który minimalizuje suchość i łuszczącą się skórę. Na etykiecie poszukaj 'noncomedogenic', co oznacza, że ​​nie powinno powodować trądziku. Istnieją środki nawilżające dla skóry tłustej, suchej lub skojarzonej.

3. Spróbuj bez recepty produkt trądzikowy . Te produkty trądzikowe nie wymagają recepty. Większość z nich zawiera takie składniki, jak nadtlenek benzoilu, kwas salicylowy, kwas glikolowy lub kwas mlekowy , Które hamują bakterie i wysuszają skórę, mogą powodować wysuszanie lub łuszczenie się, początkowo niewielką ilością, począwszy od początku, a następnie można dostosować ilość używanych i często używanych leków, a inną opcją jest nowy żel retinoidowy do stosowania miejscowego w OTC. Trądzik należy zachować ostrożnie, jeśli masz delikatną skórę.

4. Użyj makijażu mało znacząco. podczas przebicia, unikaj podkładu, proszku lub rumieniec. Jeśli nosisz makijaż, umyj je pod koniec dnia. W miarę możliwości wybierz kosmetyki wolne od olejów bez dodatku barwników i substancji chemicznych. Wybierz makijaż, który jest oznaczony jako 'noncomedogenic', co oznacza, że ​​nie powinno powodować trądziku. Przed zakupem należy przeczytać listę składników na etykiecie produktu.

5 Uważaj, co kładziesz na włosach. unikaj włosów, olejków, pomad i żelów. Jeśli dostaną się na twarz, mogą blokować pory skóry i podrażniać skórę, używać delikatnego szamponu i odżywki, tłuste włosy mogą dodać do oliwy na twarzy, więc często myć włosy, szczególnie jeśli złamasz na zewnątrz. Miał długie włosy? Trzymaj go z dala od twarzy.

6. Trzymaj ręce z twarzy . nie dotykaj twarzy ani opierając dłoni na policzku ani podbródku. Nie tylko można rozprzestrzeniać bakterie, ale także podrażniać już zapaloną skórę twarzy. Nigdy nie chowaj palców ani nie popijaj palców, ponieważ może to prowadzić do infekcji i bliznowacenia.

7. Pozostawać poza słońcem Promienie ultrafioletowe Słońca mogą nasilać stan zapalny i zaczerwienienie, a także powodować powstawanie przebarwień po przebarwieniu (ciemne odbarwienie). Na słońcu, ograniczać czas na słońcu, zwłaszcza w godzinach 10: 00-2: 00, a także nosić odzież ochronną, na przykład koszuli z długim rękawem, spodnie i szerokie czapki - bez względu na to, czy masz pryszcze czy nie, Zawsze stosować szeroką gamę filtrów przeciwsłonecznych o SPF 30 lub wyższym co najmniej 20 minut przed ekspozycją na słońce.Znajdź 'noncomedogenic' na etykiecie przeciwsłonecznej, aby mniejsze prawdopodobieństwo wystąpienia noworodków. Przeczytaj składniki na etykiecie produktu, aby wiedzieć, co wkładasz Na skórze.

8. Karmić skórę większość ekspertów zgadza się, że niektóre produkty spożywcze, takie jak czekolada, nie powodują wyprysków. W dalszym ciągu warto unikać tłustego jedzenia i śmieciu oraz dodać do swojej diety więcej świeżych owoców i warzyw oraz całego ziarna. Produkty mleczarskie i produkty o wysokiej zawartości cukru przetworzonego mogą powodować trądzik, unikaj ich.

9. Codzienne ćwiczenia fizyczne . regularne ćwiczenia są dobre dla całego ciała, w tym skóry. Podczas ćwiczeń, unikać noszenia odzieży lub korzystania z urządzeń ćwiczeń, które pocierają skórę i mogą powodować podrażnienia. Pod prysznic lub kąpać się bezpośrednio po wysiłku fizycznym.

10. Chill! niektóre badania łączą stres z ostrością pryszczycy lub trądziku. Zadaj sobie pytanie, co sprawia, że ​​czujesz się zestresowany, a następnie szukać rozwiązań.

Jeśli masz wątpliwości, skonsultuj się z dermatologiem, czy potrzebujesz więcej terapii, aby zapobiec lub zatrzymać trądzik.