Twoja dieta i zdrowa skóra

Kiedy dermatolog ellen marmur, MD, zjada czekoladę, rozpoczyna się dwa dni później. Choć przyznaje, że nie ma twardej nauki, aby wytłumaczyć dlaczego, czuje się komfortowo wiedząc, że nie jest sama. Ponad jedna trzecia osób z trądzikiem widzi związek między tym, co jesz i ich skazy.

'prawdą jest, że nie mamy badań, aby udowodnić, że niektóre produkty powodują lub zapobiegają trądziku', mówi marmur, autor prostego piękna skóry . 'Jeśli jednak zbadałeś grupę dermatologów, wielu z nas powiedziałoby:' tak, dieta działa '- mówi.

Połączenie diety i skóry

Po prostu, trądzik jest zaburzeniem obrotu komórek skóry, nazywane keratynizacją. Niewłaściwe obchodzenie się skóry prowadzi do zatrzymania komórek, które blokują gruczoły i pory olejowe oraz przechwytują białko i sebum (naturalny olej skóry) pod skórą. Te białka i oleje stają się żywnością dla

. Acnes , które powodują trądzik.

Marmur, który jest również profesorem dermatologii w mt. Sinai Hospital, wyjaśnia, że ​​w cyklu odnowy skóry występują setki kroków, z których spożywają się żywność. Ciało, skóra włączona, jest stale w budowie. 'I wykorzystuje witaminy i składniki odżywcze w celu naprawy i odbudowy', mówi.

Jednak marmur ostrzega, aby nie przeceniać relacji między skórą a odżywieniem.

'Żywność jest tylko około 25\%, jeśli chodzi o trądzik', mówi. Inne 75\% ma wpływ hormony, stres, poziomy snu i miejsce zamieszkania. Dobra pielęgnacja skóry odgrywa również rolę. 'Tak naprawdę nie ma' super żywności ', jeśli chodzi o zapobieganie trądziku', mówi.

Ogólnie rzecz biorąc, promowanie zdrowej skóry dietą polega na przyjmowaniu dobrych nawyków żywieniowych.

'Wszyscy jedzą te same podstawowe pięć do dziesięciu posiłków', mówi marmur. 'Jeśli więc dajesz od pięciu do dziesięciu posiłków, które zapewniają zrównoważoną dietę, długą drogę w zapobieganiu problemom ze skórą', mówi. Dla skóry wrażliwej na trądzik zaleca jedzenie niskotłuszczowej, pełnej (nie przetworzonej) żywności i unikanie nabiałowych produktów mlecznych i mięs, czekolady, frytek i innych potraw bez śladów.

Żywność przeciw trądzikowi

Badania nad dietą i skórą nie ujawniają niczego jeszcze nie znanego. Diety bogate w owoce i warzywa są dla nas dobre, włączona skóra. Zdrowe pożywienie wydaje się zmniejszać stan zapalny i zmniejszyć prawdopodobieństwo pęknięć. Oto niektóre z dużych graczy, jeśli chodzi o zdrową skórę:

Witamina A. 'witamina A pomaga regulować cykl skóry, więc nie powoduje złapania białka i trądziku,' mówi marmur. To główny składnik accutane, skuteczny lek na receptę na trądzik. Dobrymi źródłami witaminy A są olej z ryb, łosoś, marchew, szpinak i brokuły. Zbyt dużo witaminy A może prowadzić do toksycznych skutków ubocznych. Ogranicz dzienną dawkę do 10 000 IU i nigdy nie przyjmuj jej podczas ciąży lub karmienia piersią.

cynk. istnieją pewne dowody, że osoby z trądzik mają niższe niż normalne poziomy cynku mineralnego. Cynk pomaga zapobiegać trądzikowi, tworząc środowisko nieprzyjazne dla wzrostu P. Trądzik . Pomaga również uspokoić skórę podrażnioną przez pęknięcia. Cynk występuje w indyku, migdałach, orzechach brazylijskich i kiełkach pszenicy.

Witaminy E i C. Przeciwutleniacze witamina E i witamina C mają działanie uspokajające na skórę. 'I sądzono, że działają synergistycznie', mówi marmur. Źródła witaminy C obejmują pomarańcze, cytryny, grejpfrut, papaja i pomidory. Można uzyskać witaminę E ze słodkich ziemniaków, orzechów, oliwy z oliwek, nasion słonecznika, awokado, brokułów i zielonych warzyw liściastych.

selen . Mineralny selen ma właściwości przeciwutleniające, które pomagają chronić skórę przed uszkodzeniami wolnych rodników. A jedno badanie wykazało, że wraz z witaminą E może poprawić trądzik. 'Mały szwedzki badanie na temat 42 mężczyzn i 47 kobiet stwierdziło, że ci, którzy spożyli selen wraz z witaminą E przez 12 tygodni, mieli poprawę ich trądziku' - mówi dermatolog dermatolog Francesca fusco, MD w Nowym Jorku. Źródła żywności selenu obejmują kiełki pszenicy, tuńczyk, łosoś, czosnek, orzechy brazylijskie, jaja i ryż brązowy.

Kwasy tłuszczowe omega-3 hamują niektóre cząsteczki, które prowadzą do zapalenia i wynikają z problemów ze skórą - mówi fusco. Wspierają także zdrowy ruch komórek skóry, który pomaga utrzymać trądzik w zatoce. Można uzyskać kwasy tłuszczowe omega-3 z ryb z zimnej wody, takie jak łosoś i sardynki; olej lniany; orzechy włoskie; ziarna słonecznika; I migdały.

Woda. 'to dobra tajemnicza mantra dla ludzi, którzy pamiętają o piciu wody', mówi marmur. 'Wielu z nas ma poranną kawę, a następnie pić tylko jeden drink w ciągu dnia i jedną nocą'. Woda pomaga nawilżyć ciało i prowadzi do zdrowej skóry. Odpowiedni nawilżenie pomaga wypłukać toksyny, które mogą powodować problemy ze skórą. Jest również niezbędny do metabolizmu i regeneracji skóry.

Mówiąc to, marmur ostrzega przed podłączeniem się do chłodnicy wody. 'Popijając galony wody, nie oczyszcza się skóry; Po prostu rozcieńczasz krew i narażasz się na drgawki '. Marmur sugeruje, że pije od pięciu do ośmiu szklanek wody dziennie. 'Sportowcy powinni jednak pić więcej.'

Żywność, której należy unikać, gdy masz trądzik

Nieoczekiwane dowody wskazują, że niektóre rodzaje żywności zwiększają prawdopodobieństwo wystąpienia trądziku. Te produkty obejmują czekoladę i śmieciowe potrawy, do których odnosi się marmur.

Istnieje również kilka badań wspierających naukowo rolę dwóch grup produktów spożywczych w promocji trądziku: produktów mleczarskich i prostych węglowodanów.

mleczarnia . Zgodnie z przeglądzie przeprowadzonym w ośrodku medycznym uniwersytetu w Georgii w Waszyngtonie, mleko krowi może zapłonąć lub pogorszyć przekrwienia u niektórych osób. Winowajcą jest hormony stosowane w celu pobudzenia wzrostu krów.

'jest to złożona sytuacja. Po prostu, poprzez szereg interakcji, hormony w produktach mleczarskich zwiększają poziom hormonów męskich zwanych androgenami. Androgeny zwiększają produkcję sebum, co prowadzi do trądziku - mówi fusco.

Proste cukry. produkty o wysokim indeksie glikemicznym wydają się powodować trądzikowe pęknięcia u niektórych osób. Wysoki indeks glikemiczny żywności rozkładają się szybko podczas trawienia. Zawierają białe pieczywo, ziemniaki, słodkie napoje i przekąski.

Naukowcy z Uniwersytetu Kolorado porównali skórę tych, którzy spożywali dietę zachodnią o wysokim indeksie glikemicznym ze skórą dwóch grup, które spożywają tradycyjnie niską ilość żywności z indeksem glikemicznym. Zwłaszcza patrzyli na wyspiarze wyspiarzy, którzy jedzą dietę bogatą w owoce i ryby, a łzy myśliwych - zbieraczy paragwajskich, którzy jedzą dużo orzeszków ziemnych i dzikiej gry. Oba grupy miały zdrową skórę i nie miały przypadków trądziku. W porównaniu do tych, którzy jedli zachodnią dietę wysoką w rafinowanych ziarenkach, słodkich napojach bezalkoholowych i przetworzonych wypiekach mają wysokie stawki trądziku. W szczególności badanie wykazało, że od 79\% do 95\% nastolatków i od 40\% do 54\% dorosłych 25 i starszych miało trądzik.

Co to jest o prostych cukrach, które prowadzą do wyprysków? Powodują wysokie poziomy insuliny. 'Wysoka insulina prowadzi do serii reakcji, które zwiększają poziom androgenów; Zwiększone androgeny stymulują produkcję sebum i zatkają pory ', mówi fusco.

Badanie z boku, jesteś jedyną osobą, która zna prawdziwy związek między dietą a problemami ze skórą. Aby dowiedzieć się, które artykuły spożywcze wysyłają skórę do mroku, marmur sugeruje przechowywanie dziennika żywności przez miesiąc. 'Następnie przeczytaj i wyróżnij najgorsze wybryki. Spójrz na siebie 72 godziny przed tym, co jesz i sprawdź, czy pojawia się wzór ', mówi.