Przewodnik po leczeniu łagodnego trądziku

Pierwszymi oznakami łagodnego trądziku mogą być pojawienie się kilku czerwonych guzków wokół ust lub podbródka. Być może przeżywasz stresujący okres w pracy lub masz inne wymagania stawiane w drzwiach. To nie może być trądzik, myślisz. Trądzik to nastolatki.

Trądzik jest najczęstszym stanem skóry w tym kraju, dotykającym około 40-50 milionów Amerykanów i może powodować niepokój i stres, / P>

Zrozumienie trądziku i porównanie opcji leczenia trądziku może pomóc rozwiązać problem i znaleźć rozwiązanie. Podczas gdy trądzik, powszechnie nazywany trądzik pospolity lub trądzik różowaty, nie jest utwardzalny, może być leczony. Łagodny trądzik może być prawidłowo zarządzany z pomocą dermatologa lub lekarza. 'Wielu pacjentów jest zaskoczonych odkryciem, że mają trądzik dorosłych' - mówi John Wilkinson, MD, profesor i prezes Oddział dermatologii w Baylor College of Medicine w houston. 'Wielkim mitem jest to, że trądzik jest dziecinnie i nastolatką, trądzik można dosłownie przykuwać do grobu'.

Ślady łagodnego trądziku

Co wygląda na trądzik? Objawy trądziku dorosłych mogą wyglądać znacznie inaczej niż nastolatek trądzik. Na przykład miejsce. Zamiast drobnych uderzeń w strefie T, trądzik może występować częściej w dolnej części twarzy, szczególnie wokół ust, szczęki i szyi.

Plamy trądziku często pojawiają się w miejscach o największym stężeniu gruczołów łojowych, na przykład na twarzy, szyi, górnej części pleców i klatce piersiowej. W zasadzie, pory stają się blokowane, powodując wypryski, zwane grudkami i krostkami. Białaczki (całkowicie zabrudzone pory) i zaczerwienienia (częściowo zablokowane pory) mogą złapać połączenie oleju, bakterii i martwych komórek skóry.

Może to być świąd, pigmentacja lub sucha skóra związana z trądzikiem dorosłym - mówi patricia farris, MD, dermatolog w prywatnej praktyce w metairie, la i profesor kliniczny w dziale dermatologii w szkole medycznej w Tulane W nowych orleankach.

Istnieje wiele czynników powodujących trądzik. Dla kobiet zmiany hormonalne, takie jak ciąża i menopauza mogą prowadzić do pęknięć. Stres może być przyczyną, a trądzik może być wyzwalany lub pogłębiony przez czynniki zewnętrzne, takie jak odzież lub leki.

Poruszanie się z głównym problemem

Jeśli zauważyłeś jakiekolwiek objawy trądziku, pierwszym krokiem jest umówienie wizyty u lekarza lub dermatologa. Dostępne są liczne zabiegi, dzięki czemu nie musisz polegać na kosztownych przykryciach.

Typowo łagodny trądzik jest leczony miejscowymi lekami, takimi jak nadtlenek benzoilu, kwas salicylowy lub kwas azelainowy. Antybiotyki miejscowe, takie jak erytromycyna, metronidazol lub klindamycyna mogą być stosowane do leczenia łagodnego zapalnego trądziku. Twój dermatolog może przepisywać retinoidy, takie jak retin-A, differin lub tazorac, pochodzące z witaminy A, które pomagają odłączać pęcherzyki i mają właściwości przeciwzapalne.

Niektóre badania wykazują, że w przypadku łagodnego trądziku, łączenie miejscowego retinoidu ze środkiem przeciwbakteryjnym jest bardziej skuteczne niż stosowanie samego środka.

leki stosowane miejscowo w różnych formach, w tym żele, płyny i kremy. Porozmawiaj ze swoim dermatologiem, aby ustalić, który typ będzie najlepiej pasować do Twojej skóry. Osoby z suchą lub wrażliwą skórą mogą być lepiej podawane kremom i lotionom, podczas gdy ci z olejkowymi cerami mogą korzystać z żeli.

Większość dorosłych osób cierpiących na trądzik ma suchą skórę, w przeciwieństwie do nastolatków o tłustej konsystencji, wyjaśnia farris, więc kremy i płyny mogą być mniej drażniące niż żele.

Kluczem do sukcesu leczenia jest przestrzeganie wskazanych zaleceń, na przykład może wymagać jedynie nakładania na twarz odpowiedniej ilości leku stosowanego miejscowo w stosunku do grochu. Należy stosować leczenie miejscowe w celu Cały obszar dotknięty chorobą, nie tylko zmiany. Niektóre leki powinny być stosowane tylko w nocy.

Wspólnymi procedurami poprawienia wyglądu łagodnych blizn są mikrodermabrazja i skórki chemiczne, które fizycznie odświeżają blizny. Jako produkt uboczny, mogą stymulować wydzielanie kolagenu, co może poprawić blizny. Zabiegi te zabierają warstwę martwych komórek skóry, dzięki czemu leki miejscowe mogą wniknąć głęboko i skuteczniej w leczeniu trądziku.

Nie ma szybkiej naprawy

Powinieneś ustawić realistyczne oczekiwanie na czas potrzebny do ulepszeń. Że trądzik trwa około ośmiu tygodni, więc terapia musi być kontynuowana przez co najmniej tak długo, aby była skuteczna.

'Nie mamy łatwego lekarstwa na trądzik', mówi wilk 'nie możemy dać strzału, aby to uciec w ciągu kilku tygodni, to zajmie trochę czasu i współpracy'.

Ważne jest, aby porozmawiać o raporcie czasowym i strategii zarządzania ze swoim lekarzem, aby można było przewidzieć realistyczne oczekiwania, kiedy trądzik powinien być lepiej kontrolowany. Osoby reagują inaczej na leczenie i może trwać co najmniej sześć tygodni Aby zobaczyć ulepszenia z retinoidami, zazwyczaj obserwujesz poprawę po ośmiu do dwunastu tygodniach leczenia

Dobrą wiadomością dla osób z łagodnym trądzikiem jest to, że nie musisz żyć z tym. Po prostu pamiętaj o następujących wskazówkach dotyczących higieny skóry.

Dermoterapia i dezynfekcja

  • Unikaj ostrych mydeł, tonerów i ściągaczy, które mogą podrażnić i nasilić wrażliwą skórę, zwłaszcza gdy pacjent jest na receptę na leki na receptę. Nie przekłuwa skóry.
  • Nie należy wybierać. Zbieranie jest zdecydowanym sposobem na uzdrowienie problemu gorszego, a może zaostrzenie blizny.
  • Obejrzyj, co jesz. od lat, badania nie uwzględniały związku między dietą a trądzikiem, ale teraz badania ponownie badają związek między nimi. Użyj diety z konsystencją, mówi wilk. Jeśli zauważysz pewne pokarmy pogarsza trądzik, unikaj ich.
  • Przeczytaj etykiety. wybierz kosmetyki, które są oznaczone jako niezmotne lub wolne od olejów. Skonsultuj się z lekarzem w sprawie jakichkolwiek produktów, które mogą zakłócać zalecany zabieg.