Trądzik: kiedy zobaczyć lekarza

Wielu z nas zwraca się do produktów z artykułami kosmetycznymi, które mają na celu walkę z przebijami, co jest świetną pierwszą linią obrony. Jednakże nie ma dwóch wyprysków, a dermatolog jest w stanie dostarczyć osobiste porady dotyczące leczenia trądziku. Nie wiesz, czy Twój obłęd na drodze do pielęgnacji skóry gwarantuje spotkanie z lekarzem? Odpowiadanie na tak każdemu z tych trzech pytań może być najlepszym wskaźnikiem, że nadszedł czas na wizytę u dermatologa.

Czy kremów, żelów i środków czyszczących bez recepty przestały działać?

Trądzik o łagodnym lub umiarkowanym stopniu często odchodzi od czterech do sześciu tygodni z użyciem kremów, żeli i środków czyszczących zawierających nadtlenek benzoilu i / lub kwasu salicylowego - mówi paradi mirmirani, dermatolog w vallejo, calif. Ale uparty, cięższe przypadki trądziku mogą wymagać wiedzy specjalistycznej dermatologa.

Według Amy derick, MD, dermatolog w barrington, chory, lekarze mogą przepisywać potężne retinoidy miejscowe, aby odblokować zablokowane pory i oswoić bardzo tłustą skórę. 'Leki doustne, takie jak antybiotyki, kontrola urodzin lub izotretynoina mogą być przepisane na głębsze plamy trądziku i pęcherze hormonalne (pryszcze, które nigdy nie pojawiają się w głowie)', mówi derick.

Kolejna rzecz, którą należy rozważyć, gdy zastanawiał się nad przejściem z pozagiełdowym na rx: czasami ludzie uzyskują złe przekleństwa związane z używaniem złych produktów leczniczych w pierwszej kolejności - mówi ranella hirsch, MD, kambridge, masa., Dermatolog. / P>

Ogólnie rzecz biorąc, jeśli Twoja skóra jest tłusta, umyj twarz dwa razy dziennie przy użyciu środka czyszczącego kwasu salicylowego. Jeśli jest suchy, użyj delikatnego, pianotwórczego środka czyszczącego. Wskazówka bonusu: pozwól, aby środek czyszczący usiadł przez minutę lub dwa, tak aby jego aktywne składniki mogły przedostać się przez skórę do naskórka skóry. Wreszcie spróbuj nixing pryszcze z kremem do leczenia nadtlenku benzoilu. Jeśli po sześciu tygodniach nie widać poprawy, umów się na spotkanie z dermatologiem.

Czy trądzik zarabia na twoje poczucie własnej wartości?

Trądzik dotyka co najmniej 85\% nastolatków; Plus, 25\% wszystkich dorosłych mężczyzn i 50\% dorosłych kobiet dostaje trądzik w pewnym momencie swojego dorosłego życia.

Dla nastolatków i dorosłych, powtarzające się zaburzenia skóry mogą być trudne do rozwiązania, co prowadzi do zaburzeń lękowych i depresji bez względu na to, ile masz lat. W rzeczywistości badanie opublikowane w brytyjskim czasopiśmie dermatologii odkryło, że trądzik cierpi na problemy społeczne, psychologiczne i emocjonalne podobne do tych, które mają przewlekłe problemy zdrowotne, takie jak padaczka, cukrzyca i zapalenie stawów.

Rezultaty trądziku pozostawione bez leczenia są głębsze niż skóra. Jeśli zdecydujesz się na pomijanie wydarzeń i wyjazdów z przyjaciółmi, a jeśli zdenerwujesz się, to czas, aby zobaczyć dermatologa, który może pomóc wyczyścić trądzik szybko (w sześciu do ośmiu tygodniach, mówi mirmirani) i zaproponuj techniki radzenia sobie z pryszniakami w Zdrowy sposób.

Czy pryszcze boli, czy zostawiają cię blizny?

Trądzik trądzikowy (zapalenie trądzika spowodowane uszkodzeniem ściany pęcherzyków) i guzki, które są bolesne, pod skórą, są najtrudniejszymi rodzajami trądziku, szczególnie bez pomocy dermatologa.

'Jeśli u pacjenta występują cięższe formy trądziku, takie jak trądzik torbielowy, leczenie bez recepty nigdy nie wystarczy, a oczekiwanie opóźnia nieuniknioną podróż do dermatologa', mówi drżący.

Staraj się unikać chęci pobrania lub wyskrobania guzków lub trądziku torbielowego, ponieważ może to prowadzić do poważnych blizn, a nawet trwałych uszkodzeń skóry. W celu zmniejszenia stanów zapalnych i przyspieszenia procesu gojenia, twój dermatolog może podawać zastrzyk kortykosteroidowy bezpośrednio do zmian. Wtedy lekarz przepisze schemat odpowiedni dla danego typu skóry, nasilenia trądziku i postępu blizny.