Makijaż i pielęgnacja skóry na trądzik

Wiele czasu, wysiłku i pieniędzy szukaliśmy pięknie (lub przystojnie, w zależności od płci). Amerykanie rozważają ponad 9 miliardów dolarów rocznie na kremy, zarośla, kosmetyczki i szuflady innych kosmetyków, które twierdzą, że skóra jest czysta, czysta i bardziej młodzieńcza.

Ironicznie, te same produkty, na których polegasz, aby utrzymać skórę w najlepszym wydźwięku, może sprawić, że twoje pory staną się wielkimi grozami. Używając niewłaściwego makijażu lub kremu mógłby właściwie podkreślić pryszcze, które próbują tak ciężko ukryć.

Pielęgnacja skóry wrażliwej na trądzik wymaga pewnych starannych zabiegów kosmetycznych - odczytywanie etykiet w celu znalezienia produktów, które nie zatruwają porów i powodują więcej przebijów. WebMD ułatwiło to proces dzięki zestawieniu listy wymagającej makijażu i pielęgnacji Składniki dla osób z trądzikiem.

Użyj tej listy kontrolnej do trądziku przy pielęgnacji korytarzy kosmetyków i makijażu w lokalnym supermarkecie lub sklepie z lekami.

Nawilżacze i trądzik

W jakiś sposób pomysł, że nawilżacze są nie-nie dla skóry wrażliwej na krosty zaczęły krążyć wiele lat temu, a teraz wiele osób z trądzikiem unika ich jak plaga. W rzeczywistości, substancje nawilżające stanowią istotną część trądzikowej pielęgnacji skóry. Leczenie trądziku Twój przepisany lub zalecany lek dermatologiczny może zawierać składniki takie jak nadtlenek benzoilu, który może wyssać wilgoć ze skóry i pozostawić ją na czerwono i podrażnioną. Dobry moisturizer utrzyma wodę w skórze i pomoże uniknąć nieprzyjemnego suszenia i obierania.

Co szukać: : Wybierz lekki, bez olejowy środek nawilżający oznaczony jako 'niekomedogenny' - to tylko fantazyjny sposób na powiedzenie, że nie zatruwasz porów, a także poszukaj składników takich jak gliceryna i kwas hialuronowy , Które utrzymują wilgoć w skórze, co unikać, ciężkich, tłustych produktów zawierających takie jak masło kakaowe, olej mineralny lub zimne śmietany.

Czy należy używać zarośla i masek do trądziku?

Nie ma potrzeby karmić twarzy w ciągu dnia - glo zieleni lub błota i przestraszyć wszystkich dzieci w okolicy - eksperci twierdzą, że maski i zarośla niewiele, jeśli w ogóle, poprawiają trądzik - delikatny, nie ścierający środek czyszczący, S sformułowany dla danego typu skóry (tłustej, suchej lub kombinowanej) będzie o wiele więcej, aby utrzymać twarz bez pigułek.

Balsam po goleniu po trądziku

Mężczyźni z trądzikiem muszą również zwracać uwagę na swój schemat pielęgnacyjny. Golenie może być zarówno plusem, jak i minusem dla skóry mężczyzny, plus to, że golenie każdego dnia działa jak naturalny złuszczający, otwierając pory, dzięki czemu nadmiar oleju może odpłynąć, ale jeśli golisz się w złym kierunku lub użyj niewłaściwego Produkty, można zakończyć się bardziej trądzik lub, można uzyskać brzytwa guzów, które nie trądzik, ale wyglądają jak oni. Brzytwa pojawiają się, gdy nowo wycinane, ostre włosy odwracają się do skóry i sprawiają, że skóra pęcznieje

Co szukać: Użyj nie drażniącego, smarującego żelu do golenia lub pianki do golenia na receptę zawierającej nadtlenek benzoilu lub antybiotyku miejscowego przeznaczonego dla mężczyzn z trądzikiem podczas golenia, używaj ostrych maszynki do golenia, aby nie naciągać Włosy lub pociąć skórę. Golić w dół, w kierunku wzrostu mieszków włosowych, aby zapobiec podrażnieniu. Po goleniu, pomiń plusk koloński lub alkohol po opalaniu, które mogą podrażniać skórę - nie wspominając o pozostawieniu cię w agonii, jeśli masz jakiekolwiek otwarte cięcia lub niedawno popped pryszcze. Zamiast tego używać bezrozpuszczalnikowatego środka kosmetycznego lub antybiotykowego preparatu lub żelu na receptę.

noszenie makijażu, gdy masz trądzik

Ludzie ukrywają swoje stany przez wieki. W 1600 r. Kobiety nosiły jedwabne plamki z gwiazdą i księżycami, aby ukryć blizny ospy ślimakowej. Dziś stosujemy makijaż, aby zamaskować nasze pryszcze, ale nakładanie warstwy po warstwie przykrycia, gdy masz trądzik niekoniecznie najlepsze podejście, makijaż może być bardzo dobry w ukrywaniu pryszczycy, ale może również podkreślić zygmunty, jeśli używasz Niewłaściwy rodzaj korektora lub zbyt mocno go zaciskać, zaczerwienienie i złuszczanie się wielu trądzikowych zabiegów może się pogarszać, gdy rozmyte są gęstym makijażem.

Co szukać : wszystkie makijaż, od rumieniec po cień do powiek, powinny być nietłuste, niekomedogenne (lub nie trądzikowe), hipoalergiczne, nie powodujące podrażnień i wolne od olejów. Przeczytaj składniki - najpierw powinien być woda. Kosmetyki na bazie mineralnych zawierają dodawane składniki takie jak krzemionka, ditlenek tytanu i tlenek cynku, które zarówno pochłaniają olej, jak i ukrywają zaczerwienienie bez podrażnień skóry i powodując pryszcze. Innym składnikiem jest dimetikon, który także ukrywa zaczerwienienie, wygładzając nierówną skórę.

Wybierz kolor makijażu, który uzupełnia odcień skóry. Przy nakładaniu fundamentu trochę daleko. Użyj około jednej czwartej wielkości i połącz ją z całą twarzą. Pozwolić, aby twoja fundacja wyschła na kilka minut przed nałożeniem reszty makijażu.

Jeśli zauważysz, że skóra jest czerwona, swędząca lub spuchniająca po zastosowaniu określonego typu makijażu, przestań używać jej. Niektóre składniki kosmetyków powodują podrażnienie alergiczne znane jako kontaktowe zapalenie skóry u niektórych osób.

Krem przeciwsłoneczny dla osób z trądzikiem

W przeciwieństwie do popularnych przekonań, ochrona przeciwsłoneczna nie powoduje trądziku, a czerwona, opalona skóra może chwilowo ukryć pryszcze, palenie się zbyt wiele razy może także pozostawić przedwczesne linie i zmarszczki, a także zwiększyć ryzyko raka skóry. Chcesz chronić skórę, gdy jesteś na świeżym powietrzu bez scieków na tłuszczu tłustego środka ochrony przeciwsłonecznej.

Co szukać: : użyj szerokiego spektrum ochrony przeciwsłonecznej z SPF co najmniej 30, aby chronić zarówno światło UVA, jak i UVB. Żel na bazie wody lub na bazie płynu lub spray do ochrony przed promieniowaniem słonecznym jest najlepszy dla osób, które mają tendencję do nabłon. Można również szukać lekkich płynów kosmetycznych i proszkowych. Na etykiecie poszukaj 'noncomedogenic', co oznacza, że ​​nie powinno zapchać porów skóry. Uważaj na chemikalia, takie jak PABA i benzofenon, które mogą podrażniać wrażliwą skórę. Poszukaj fizycznych filtrów słonecznych, które zawierają tlenek cynku lub dwutlenek tytanu.