Uzdrawianie uczelni trądzikowego bluesa

Kolegium może być dobre dla umysłu, ale może być trudne na skórze. Maxine hillman, 21-letni junior, może to potwierdzić. Walcząc z trądzikiem od czwartej klasy, ale przy pomocy dermatologa, w końcu dostała to pod kontrolą w nastolatkach. Czyli do pierwszego roku na uniwersytecie w Kalifornii, san diego. Pizzy, paluszków i lodów, ciężkich obciążeń językowych i łacińskich podwójnych dróg, a także zmiany wzorców snu ('drzemiąc bardziej niż ja w przedszkolu'), wszystko to doprowadziło do tego, co nazywa 'monumentalną skórą dziwką '.

'lata uczelni to doskonały czas na wyrwanie, nawet dla osób, które przeżywały większość lat bez trądziku', mówi Jody Levine, MD, asystentka klinicznego profesora dermatologii na ośrodku medycznym Mount Sinai w Nowym Jorku Miasto. 'Twoja skóra odzwierciedla twoje ogólne zdrowie, a zakłócenia w diecie, ćwiczeniach, snu, a także stresie, mogą prowadzić do trądziku'.

Dla najlepszego obrony, dla górala i innych młodych ludzi walczących z przebijami, przyklejenie się do prostej pielęgnacji skóry. Oto co zalecają nasi eksperci

pielęgnacja twarzy

Oczyszczanie przed snem, umyj skórę za pomocą paska czy lotionu opracowanego na twarz, np. Neutrogena świeży środek do spieniania (5,49 USD), mówi Levine. Jeśli masz suchą skórę, mówi adam friedman, MD, dyrektor badań dermatologicznych w nowym centrum medycznym montefiore w Nowym Jorku, wybierz delikatny środek do mycia bez mydła, taki jak Cetafil Daily Cleanser twarzy ($ 8.49), aby uniknąć Pozbawiając olej potrzebnej skórze, nie pomijaj tego codziennego kroku! Spać z dnia gromadzenia się zanieczyszczeń, martwych komórek skóry i makijażu zapchania porów może prowadzić do trądziku wzrost bakterii, mówi friedman.

Rano porozmawiaj z letnią wodą na twarzy. 'Opłuczyn wyschnie skórę i wypłukuje te dobre oleje i tłuszcze, które chronią skórę przed nieprzyjemnością w świecie, jak brudu i bakterie', mówi Friedman.

W przypadku skóry trądzikowej należy wybrać środek czyszczący z nadtlenkiem benzoilu lub kwasem salicylowym. Te składniki zabijają bakterie powodujące trądzik i usuwają nadmierne komórki skóry, które mogą zatkać pory

Hydratyzuje i chroni codziennie rano, przez cały rok, gładko na balsam z czynnikiem ochrony przed słońcem (SPF). 'Szkodliwe promienie przechodzą przez chmury, a nawet szkło', mówi lewita. 'Kiedy robi się z użyciem ochrony przeciwsłonecznej co rano część swojej rutyny, staje się zwyczajem, więc nie musisz o tym myśleć'.

Podczas gdy skóra jest nadal wilgotna, zastosuj szeroki zakres, nawilżający filtr przeciwsłoneczny z SPF 30 lub wyższym. Chcesz produkt o szerokim spektrum, ponieważ chroni zarówno przed promieniowaniem UVA (promienie starzenia się), jak i UVB (promienie pieczenia) oraz rak skóry. Upewnij się, że etykieta mówi 'noncomedogenic', co oznacza, że ​​nie zwęża porów.

Neutrogena zdrowa ochrona codzienna nawilżająca SPF 50 ($ 12.99) i Olay kompletny dzienny odświeżacz UV nawilżający SPF 30 (14,99 USD) są 'lekkim uczuciem ... i mają dobry zasięg' Lewina. Eucerin codziennie chroni balsam do twarzy SPF 30 (8,99 USD) 'jest trochę grubsza, ale oferuje bardzo dobrą ochronę', dodaje. I lubi EltaMD UV jasne SPF 46 (29 USD), ponieważ zawiera 'niacynamin, dobry do skóry trądzikowej'.

Exfoliate Jeśli skóra lubi gromadzić martwe komórki skóry - nudna cerze to znamienny znak - zarośla peeling może ich osuszyć. Plamy z oliwek lub orzechów mogą być zbyt ścierne, więc wybierz produkt z mikrocząstkami, które nie są dotknięte szorstką skórą. Klinika złuszczająca peeling (18,50 USD) i balsamiczny delikatny peeling Neutrogena > (6,29 dolarów) są skuteczne i nie wyskrobują skóry, mówi fryzjer.

pielęgnacja skóry ciała

Aby uzyskać dobrą higienę, wystarczy tylko codziennie prysznic lub wanna oraz mydło. Wierzę, czy nie, w większości dni trzeba tylko mydło pachami i pachwieniem, mówi fryzjer.

'Twoja skóra jest w stałym stanie obrotu, wypierając stare komórki skóry, które są zastępowane przez nowsze', mówi. 'Przeczesywanie mydłem może ograniczyć zdolność skóry do uwodnienia i chronić przed bakteriami. Zwykle można uciec za pomocą mydła na ramionach, ciele i nogach co drugi dzień i po prostu używać wody między nimi. Obszary bardziej podatne na pocenie się i produkcję ropy wymagają codziennego mycia mydłem. '

Umycie ciała gołębia ($ 8.99) jest ulubionym dla lewitacji. 'To bardzo nawilża', mówi. Jeśli Twoja skóra jest wyjątkowo sucha, smażacz sugeruje, że mydło nie jest wolne od mydła Cetafil Restoraderm odżywia ciało do mycia ciała (14,99 USD).

Gdy tylko wyjdziesz z wanny lub prysznica, delikatnie poprzyj skórę ręcznikiem i zastosuj środek nawilżający - mówi fryzjer. Poszukaj środków okluzyjnych takich jak dimetikon, wazelina, parafina i lanolina, które blokują wodę przed zagubieniem, gdy skóra jest wystawiona na działanie suchego powietrza. Chcesz, aby Twój moisturizer zawierał substancje utrzymujące wilgoć, które nawilżają, pociągając wodę z zewnątrz do skóry.

Chociaż pogoda jest jeszcze ciepła, spróbuj lekkiej formuły z filtrem przeciwsłonecznym, np. Tak do marchwiowej nawilżającej balsam do ciała z SPF 30 (14,99 USD). Jak tylko zimne trafienia, przełączyć się na balsam odnowy biologicznej Cerave SA (15,99 USD), który blokuje utratę wilgoci i naprawia barierę skórną - mówi fryzjer. Co czyni go dobrym wyborem w miesiącach zimowych, gdy grzejniki o niskiej wilgotności i podmuchy powodują spieczoną skórę.

Unikaj trądziku

Oto co może pogorszyć trądzik i jak możesz zmniejszyć ryzyko złych wybuchów.

Przetworzona żywność. 'słodkie, skrobiowe, wysoce przetworzone produkty spożywcze powodują wzrost poziomu cukru we krwi, co prowadzi do zwiększenia ilości insuliny, insuliny i androgenu' - mówi dermatolog jody levine, MD. 'Teraz wiemy, że to te hormonalne skoki, które prowadzą do nadmiaru łoju lub produkcji olejów, a następnie do trądziku.' Rozwiązanie: Wykresy erupcji Twojego skóry Jeśli zauważysz, że wyłamasz się po jedzeniu, powiedzmy, nabiału, wyeliminuj go z diety I zobacz, co się zdarzy.

Stres. Niezależnie od przyczyny stresu, osłabia układ odpornościowy i wzmacnia reakcję zapalną ciała. Wynik: erupcja wyprysków, lub gorsza, trądzik różowaty, wyprysk lub inne zaburzenia skóry, jakie możesz mieć. : Przeciwdziałać stresowi, upewnij się, że dużo jeść owoce, warzywa i całe ziarna lub udać się na siłownię.

Opinie wyrażone w tej sekcji dotyczą ekspertów i nie są opiniami WHTT. WebMD nie popiera konkretnego produktu, usługi lub leczenia.

Znajdź więcej artykułów, przeglądaj problemy i przeczytaj bieżące wydanie 'WHTT the magazine'.