Wybór trądzików do mycia twarzy i mydła.

Co to jest wielka sprawa na temat mycia twarzy? Łapiesz na mydło, splash da się wodą, patrzeć na sucho i jesteś na dobrej drodze.

W przypadku osób z problemem trądziku, pielęgnacja skóry wymaga trochę więcej czasu i wysiłku.

Jeśli masz trądzik, wybór właściwego środka czyszczącego może pomóc pozbyć się bakterii, która dostaje się do zatkanych mieszków włosowych i prowadzi do pęknięć. Staranne czyszczenie usuwa także martwe komórki na powierzchni skóry, co ułatwia przyjmowanie leków trądzikowych.

Aby wyeliminować trądzik, należy poszukać środka czyszczącego, który jest wystarczająco silny, aby usunąć brudu i utrzymać czystość skóry. Unikaj ostrych zabrudzeń twarzy, które mogą nasmarować skórę naturalnych olejków. Szorstki środek czyszczący i szorowanie pozostawi Cię tylko z czerwoną, podrażnioną skórą, która może promować flare-up z istniejącego trądziku.

Możesz poprosić lekarza dermatologa o zalecenie lekarstwa na receptę lub bez recepty, która działa na skórę trądzikową, ale również zwróć szczególną uwagę na codzienną trądzik. Oto kilka wskazówek dotyczących wybierania produktów do pielęgnacji skóry i czyszczenia skóry, aby wyglądało najlepiej.

Które środki czyszczące powinny być używane?

Możesz kupić niedrogi bez recepty środek czyszczący w lokalnym supermarkecie lub sklepie z narkotykami. Lub jeśli chcesz spędzić trochę więcej, możesz wybrać jeden z wysokiej klasy środków czyszczących, które są sprzedawane w biurze dermatologów. To nie to, ile wydasz to 'ważne', ale jak działa produkt.

Niektóre marki mydła twarzy mają bardzo alkaliczne pH, które mogą powodować podrażnienia i wysuszenie skóry. Przy zakupie środków czyszczących, które działają dobrze na skórę trądzikową, należy szukać:

  • Wybierz delikatny, bezbarwny i bezalkoholowy środek czyszczący.
  • Poproś swojego dermatologa o pomoc w znalezieniu trądziku środka czyszczącego, odpowiedniego dla programu leczenia trądziku. Poszukaj trądzikowego środka czyszczącego, który pasuje do Twojego typu skóry - tłustej, suchej lub kombinacji dwóch.
  • Niektóre trądzikowe środki czyszczące i mydła twarzowe dodawały składniki zapobiegające trądziku i poprawiały wygląd skóry. Środki lecznicze zawierające środki przeciw trądzikom, takie jak kwas salicylowy, sulfacetamid sodu lub nadtlenek benzoilu, które mogą pomóc usunąć skórę podczas czyszczenia Kwas salicylowy pomaga wyczyścić zablokowane pory i zmniejsza obrzęki i zaczerwienienie, nadtlenek benzoilu złuszcza skórę i zabija bakterie, sól sodowa sulfacetamidu zakłóca wzrost bakterii.
  • Aby utrzymać skórę w stanie uwodnionym, szukać środków czyszczących zawierających środki zmiękczające skórę (wazelina, lanolina, olej mineralny i ceramidy) lub środki utrzymujące wilgoć (gliceryna), które utrzymują wilgoć w skórze lub złuszczające (alfahydroksykwasy) / Li>

Inne produkty do pielęgnacji skóry, które możesz umieścić w swojej rutynie:

  • Po oczyszczeniu można dodać toner w celu przywrócenia naturalnej równowagi pH do skóry.
  • Regularne usuwanie złuszczania usuwa martwe komórki skóry i utrzyma otwarte pory. Pozwala to wyeliminować naturalny olej, aby mógł zapchać pęcherzyki i doprowadzić do większej liczby pęknięć.

Po zmywaniu użyj środka nawilżającego oznaczonego jako 'niekomedogenny', co oznacza, że ​​nie zatyka porów. Balsam nawilżający zapobiega dehydratacji skóry, szczególnie jeśli stosuje się leczenie trądziku, które ma tendencję do wysychania skóry, Takie jak nadtlenek benzoilu. Jeśli masz tłustą skórę, to wszystko, czego potrzebujesz, to środek czyszczący, który zawiera już środek nawilżający.

Podstawy pielęgnacji trądziku

Postępuj zgodnie z tą trądziką procedurą pielęgnacyjną, aby ograniczyć przebijanie i zapobiegać podrażnieniom skóry:

  • Rutynowa dwukrotnie dziennie . Umyj twarz co rano, kiedy budzisz się znowu, zanim pójdziesz spać. Jeśli pracujesz, a ty jesteś spocony, umyj, a przynajmniej spłukaj twarz tak szybko, jak to możliwe. Pocenie może sprawić, że Twój trądzik pogorszy się.
  • Czysta technika. Za każdym razem, gdy umyjesz twarz, użyj trochę mydła na wyciągnięcie ręki. Delikatnie przetrzyj go w twarz, a następnie spłucz letnią wodą. Nie może być sucha, ponieważ może wysuszać i uszkadzać skórę, a także unikać użycia bielizny lub gąbki, która może być na tyle wzburzona, aby drażnić skórę.
  • Bądź dokładny. Twój trądzik skóry rutynowej nie jest tylko dla twarzy, traktuj inne części ciała, w których masz trądzik.
  • Chroń skórę. pielęgnacja skóry nie kończy się opuszczaniem łazienki. Nosić niekompatybilny krem ​​przeciwzmarszczkowy z filtrem SPF 30 lub więcej zapewnia ochronę przed promieniowaniem UVA i UVB, Wrażliwej skóry przed słońce ostrymi promieniami. Krem przeciwzmarszczkowy na bazie wody lub światła najlepiej nadaje się do skóry trądzikowej. Ograniczyć czas na słońcu, zwłaszcza między godz. 10.00 a 14.00. Na zewnątrz, nosić kapelusz z co najmniej 2-calowym obręczem i odzież, aby przykryć skórę.