Kiedy jest więcej niż trądzik

Jeśli wyskakujesz po długich latach nastolatków, może być konieczne spojrzenie poza skórę na źródło problemu.

Czasami trądzik jest objawem podstawowego stanu hormonalnego, który może powodować znacznie więcej niż uszkodzenia twarzy.

Wielopierścikowy zespół jajników (PCOS)

PCOS jest zaburzeniem hormonalnym, które dotyka kobiety. Chociaż nie jest w pełni zrozumiała, lekarze uważają, że jest to spowodowane niewrażliwością na insulinę hormonalną Poza nieregularnymi cyklami menstruacyjnymi i owulacją, przyrostem masy ciała i przerzedzaniem włosów, jednym z najbardziej znaczących objawów PCOS jest trądzik.

'jakakolwiek pacjentka, która prezentuje mi trądzik - trwały trądzik - miało to w nastolatkach i trwa ponad 25 lat - lub trądzik począwszy od 25 roku życia, oceniam się za PCOS' Mówi bethanee schlosser, MD, dyrektor programu zdrowia kobiet w szkole medycyny feinberg na północno-zachodniej uczelni.

Trądzik związany z PCOS ma tendencję do wybuchu w miejscach, które zazwyczaj są uważane za 'hormonalnie wrażliwe', zwłaszcza na dolną część trzeciej twarzy. To obejmuje policzki, szczękę, podbródek i górną karkówkę.

'Pacjenci z PCOS mają tendencję do trądziku, które wymagają bardziej miękkich węzłów pod skórę, a nie drobnych zgrubień powierzchniowych i czasami informują, że zmiany w tym obszarze mają tendencję do wybuchu przed okresem menstruacyjnym', mówi schlosser. 'Potrzebują czasu, aby odejść'.

Więc jeśli masz tendencję do trądziku w miejscach, w których schlosser opisuje i zauważyłeś nieregularne okresy, warto poprosić dermatologa, aby skierował Cię do testu PCOS.

Wiele kobiet z PCOS ma również cukrzycę, co nie jest zaskakujące, biorąc pod uwagę, że oba warunki wydają się być związane z tym, jak ciało reaguje na insulinę. Czy to oznaczało, że cukrzyca powoduje trądzik, czy trądzik może być objawem Cukrzyca?

Jeśli spojrzysz online, zobaczysz wiele spekulacji na temat cukrzycy powodującej trądzik. Ale ośrodek hormonalny założyciela york, geoffrey redmond, MD, mówi, że jest 'fałszywy'.

'Trądzik jest nie objawem cukrzycy', mówi. 'Oczywiście, osoby z cukrzycą mogą rozwijać trądzik, ale obecność trądziku sama w sobie nie wskazuje na konieczność badania na cukrzycę. '

Inne warunki

Istnieją inne zaburzenia hormonalne, których objawy mogą obejmować trądzik, ale są one znacznie bardziej niezwykłe. Na przykład osoby dotknięte grupą chorób odziedziczonych znanych wspólnie jako wrodzony hiperplazja nadnerczy często wytwarzają zbyt dużo lub zbyt mało określonych hormonów płciowych, w tym testosteronu.

'Osoby z tymi zaburzeniami mają problem z nadnerczy, które produkują i metabolizują hormony' - mówi schlosser.

Leczenie trądziku hormonalnego

Większość kobiet, które mają trądzik związany z stanem hormonalnym, takim jak PCOS, prawdopodobnie stwierdziły, że standardowe leczenie trądziku miejscowego, takie jak żele retinoidowe i kremy, nie zaspokaja ich potrzeb.

'ci ludzie najlepiej radzą sobie z terapią hormonalną', mówi schlosser.

Istnieją dwa główne sposoby zarządzania problemami z hormonami, które są związane z atakami trądziku:

  • tabletki antykoncepcyjne
  • Spironolakton

Schlosser zazwyczaj zaczyna chorych na pigułce antykoncepcyjnej, która ma estrogeny i progesteron. Estrostep, orto-tri-cyklen i yaz to trzy marki zatwierdzone przez FDA w celu leczenia trądziku.

To nie jest proces w ciągu nocy 'musisz podać to podejście co najmniej 3 miesiące przed użyciem, zanim będzie można ocenić jego wpływ', mówi schlosser 'to właśnie punkt, w którym badania wykazały znaczną różnicę między placebo [Tabletki obojętne] i doustne środki antykoncepcyjne, wielu pacjentów wykazało dalszą poprawę w ciągu 6 miesięcy. '

Jeśli pigułki antykoncepcyjne nie działają lub dają tylko częściową ulgę w trądziku, Twój dermatolog może zalecić spironolakton. Może to być również pierwszy wybór leczenia trądziku związanego z hormonem, jeśli palisz lub masz inne czynniki ryzyka, które powodują trądzik Hormonalne środki antykoncepcyjne '. Niektórzy z moich pacjentów znacząco poprawiają jakość tego leku', mówi schlosser.

Redmond zazwyczaj zaczyna swoich pacjentów od 100 do 200 miligramów spironolaktonu dziennie. 'Większość ludzi toleruje to dość dobrze, ponieważ jest to lek moczopędny (co oznacza, że ​​często oddawaj mocz), będziesz musiał podtrzymywać spożycie wody. Ale tak długo, jak to zrobisz, nie powinno się zbyt wiele problemów. '

'dla kobiet, spironolakton działa w bardzo dużej części przypadków', mówi redmond. 'Dla mężczyzn nie jest to optymalne, ponieważ blokuje testosteron.'

Więc jak długo musisz wziąć te leki? To trudno powiedzieć '. W końcu tendencja do wylewania trądziku odchodzi od większości ludzi, ale trudno jest wiedzieć kiedy', mówi redmond. 'Leki są często niezbędne przez kilka lat, głównie przez szczęście, jak długo to trwa.'