Dorosły trądzik: dlaczego masz to, jak walczyć

Trądzik nie tylko dla nastolatków. Wiele osób ma to jako dorośli.

Temi zeitenberg zajął trądzik w college'u, podobnie jak większość ludzi w jej wieku zarastała. Ze względu na jej trądzik ', były chwile, że nie opuszczę domu', mówi zeitenberg, adwokat w boca raton, fla.

Nie musi być w ten sposób, istnieją kroki, które można podjąć, aby obrócić skórę w dowolnym wieku.

Co powoduje trądzik dorosłych?

Istnieje wiele powodów, dla których można wyrwać się jako dorosły. Stres lub zmiany poziomu hormonów, takie jak menopauza lub przełączanie lub zatrzymywanie pigułek antykoncepcyjnych, to dwie możliwości.

Niektóre leki, w tym leki litu, leki przeciwzatarciowe i kortykosteroidy, mogą powodować trądzik.

Twój dermatolog może pomóc Ci zrozumieć, dlaczego trądzik ma miejsce. W niektórych przypadkach może to być związane z innym stanem.

codzienna pielęgnacja skóry

'To bardzo ważne, aby codziennie oczyścić skórę', mówi dermatolog Doris day, MD, Lenox Hill Hospital w mieście new york. Wykonaj następujące kroki:

  1. Umyj twarz nie więcej niż dwa razy dziennie.
  2. Użyj zimnej lub ciepłej wody i delikatnego środka czyszczącego.
  3. Użyj rąk, miękkiej bielizny dla niemowląt (delikatniej niż zwykłej) lub szczoteczki do mycia przez 30 sekund.
  4. Pat (nie pocieraj) skórę suchą.

Rodzaje produktów, których można użyć, aby ograniczyć trądzik, to:

Środki czyszczące. środki czyszczące myją brud, zabrudzenia, makijaż i zanieczyszczenie, mówi dzień. Dobrym środkiem czyszczącym będzie również pozostawić inne produkty skóry do skóry i lepiej działać. Wybierz łagodne środki czyszczące, które nie oderwią twojej skóry - mówi jonette keri, MD, phD, profesor dermatologii na uniwersytecie miami miller school of medicine.

kremy i płyny bez recepty . Kremy retinoidowe lub płyny mogą pomóc oczyścić skórę, a także zmniejszyć zmarszczki. Produkty wykonane z siarką mogą być dobre dla okazjonalnego leczenia miejscowego. Nadtlenek benzoilu jest innym trikiem myśliwym. Użyj tylko produktów nadtlenku benzoilu tylko od czasu do czasu, ponieważ mogą wysuszyć skórę, mówi dzień. Można też wypróbować łagodniejszy produkt nadtlenkowy benzoilu.

Kosmetyki. niektóre kosmetyki obejmują kwas salicylowy, który zwalcza trądzik. Ogólnie rzecz biorąc, szukać produktów do pielęgnacji skóry, które wskazują na etykiecie, że nie są toksyczne (co oznacza, że ​​nie zatruwają porów) lub nie są trądzikowe (nie powodują pęknięć).

leki na receptę. leki działające na hormony, takie jak pigułki antykoncepcyjne, mogą pomóc w kontroli trądziku. Można również omówić pigułki antybiotykowe i retinoidy z lekami na receptę u ​​dermatologa. Istnieją skuteczne antybiotyki. Lekarze mogą przepisać aldakton (spironolakton), który po raz pierwszy został opracowany w celu leczenia wysokiego ciśnienia krwi, w leczeniu trądziku. 'To działa cuda, ale może potrwać trzy miesiące, aby zacząć kopać', mówi dzień. Izotretynoina jest kolejnym lekiem na trądzik, ale nie możesz brać go, jeśli jesteś w ciąży lub planujesz zajść w ciążę.

Rozwiązania high-tech. terapia światłem lub PDT używa laserów do leczenia trądziku. Niektórzy mówią, że to boli. Terapia próżniowa również działa ze światłem. Oba te opcje mogą być kosztowne.

Nie pop pimples. Twój lekarz dermatolog może zająć się problemem w biurze.

Po wielu latach zmagania się z różnymi zabiegami, zeitenberg ma teraz swój trądzik pod kontrolą. Bierze aldakton dwa razy dziennie, a także pigułki antykoncepcyjne. Czyści twarz zarówno rano, jak i nocy i używa retinoidów lub nadtlenku benzoilu w razie potrzeby.

'Nie wiem nawet, jak to wyrazić', mówi o zmianach w jej skórze 'Mogę wyjść z domu bez makijażu'.