Trądzik zabiegi, które działają

Trądzik jest najczęstszym problemem ze skórą w Stanach Zjednoczonych. Często pojawia się jako wybuch pryszczyków na twarzy. Ale może również pojawić się na piersi, szyi, plecach lub ramionach.

Choć możesz zakrywać wysypkę na klatce piersiowej lub ramieniu ubrań, trudno ukryć guzki i plamy na twarzy, a także mogą być bolesne. Mogą mieć wpływ na nastrój i uświadomić sobie

Trądzik dzieje się, gdy pora zostaje zatkana olejem i martwymi komórkami skóry. Może dotyczyć osób w każdym wieku. Są jednak zabiegi, które mogą pomóc. Sztuczką jest znalezienie tego, co działa najlepiej dla Ciebie.

Można to traktować

Mimo, że pimple ostatecznie wygaśnie, jeśli masz wiele wybuchów, problem ze skórą, który przynosi to na ogół, nie sam się wymyśli. A jeśli go nie potraktujesz, możesz skończyć blizny.

Lekarz skóry (dermatolog) może pomóc. Może sugerować krem, balsam, żel lub mydło zawierające składniki, które mogą pomóc. Wiele można kupić bez recepty:

 • Nadtlenek benzoilu zabija bakterie i usuwa dodatkowy olej.
 • Rezorcynol jest przeznaczony na białówki i zaczerwienienie.
 • Kwas salicylowy utrzymuje pory w zatkaniu.
 • Siarka usuwa martwe komórki skóry

W przypadku poważniejszego trądziku, lekarz może zalecić:

 • Antybiotyki do zabijania bakterii
 • Pigułki antykoncepcyjne dla kobiet z trądzikiem z powodu hormonów
 • Izotretynoina pomaga zmniejszyć ilość oleju

Możesz potrzebować kombinacji leku doustnego i kremu lub balsamu. Nie przerywaj leczenia, jeśli skóra się oczyszcza. Trzymaj się z nim, aż lekarz powie Ci, abyś się zatrzymał. To może pomóc zachować trądzik wracać.

Rozpoczęcie pracy

Nadtlenek benzoilu jest pierwszym produktem, którego wiele osób próbuje, ponieważ jest dość łatwo na skórze. Zwykle zaczynasz od niższej siły bez względu na lekarstwo, którego używasz. To pomaga Ci się przyzwyczaić. Lekarz może powiedzieć, czy nadszedł czas, aby wypróbować większą siłę lub przełączyć się na coś innego.

Bądź cierpliwy. W przypadku jakichkolwiek leków, może zajść kilka tygodni. Twój trądzik może wyglądać gorzej, zanim stanie się lepszy. Nie zdziw się, jeśli zaczniesz zaczerwienienie, pieczenie lub wysuszenie skóry ze swoich trądzikowych leków. Jeśli jest to poważne, wezwij lekarza.

Przed znalezieniem tego, co dla Ciebie się najlepiej sprawdza, być może trzeba spróbować kilku różnych leków.

Inne rodzaje zabiegów

Wraz z lekami doustnymi, balsamami i kremami lekarz może zaproponować:

 • Laserowe lub inne terapie, które używają światła do leczenia wad.
 • Peeling chemiczny w celu usunięcia martwych komórek skóry
 • Chirurgiczne usuwanie dużych torbielów, których nie można leczyć lekiem

Te zabiegi można wykonać w biurze lekarskim lub w ambulatorium w szpitalu.

Niektórzy ludzie stosują naturalne zabiegi, takie jak olej z drzewa herbacianego (działa jak nadtlenek benzoilu, ale wolniej) lub alfa-hydroksykwasy (usuwają martwą skórę i unclog pory) w celu zapewnienia ich trądziku. Niewiele wiadomo na temat skuteczności tych zabiegów i ich długoterminowego bezpieczeństwa. Wiele naturalnych składników dodaje się do balsamów i kremów trądzikowych. Porozmawiaj z lekarzem, aby sprawdzić, czy są one odpowiednie dla Ciebie.

Bądź dobry dla Twojego skóry

Umyj obszar 2 razy dziennie. Użyj delikatnego środka czyszczącego, a nie mydła. Nie ścieraj się zbyt mocno.

Lub spróbuj wyczyścić ściereczki. Są już w nich oczyszczone i łatwe w użyciu, a następnie wyrzucane.

Inne porady dotyczące skóry:

 • Nie stosuj zbyt dużo miejscowego leku na trądzik - wystarczy, aby pokryć obszary problemowe.
 • Wiele leków trądzikowych (nadtlenek benzoilu, kwasu salicylowego i tretinoin) sprawia, że ​​skóra jest bardziej wrażliwa na słońce.
 • Nie używaj tłustego makijażu, kremu przeciwsłonecznego lub produktów do włosów.
 • Nie wybieraj ani nie ścinaj pryszczyc.
 • Trzymaj włosy, ręce i telefon z twarzy.

Dla mężczyzn, golenie może podrażniać skórę i powodować trądzik gorszy. Spróbuj elektrycznych maszynki do golenia lub bądź ostrożny przy użyciu ostrza.