Dorośli trądzik przyczyny, leczenie, rodzaje trądziku, i więcej

Nie jest to sprawiedliwe. Tylko wtedy, gdy udało Ci się pomyślnie pokonać spustoszenie nastolatków na skórze, obudziasz się i znajdę trądzik. Co można zrobić?

Jak większość lekarzy dermatologów wam powie, 'źle' skóra nie jest przeznaczona tylko dla nastolatków. Dobrą wiadomością jest to, że nowe zabiegi są obecnie dostępne w celu zwalczania trądziku dorosłych.

Problem

Trądzik nastolatków ma złe nazwisko medyczne: trądzik pospolity. To odróżnić go od trądziku różowatego - częściej nazywanego trądzikiem różowatym, ale regularne trądzik nie jest tylko dla dzieci; Dorośli też potrafią.

'Trądzik dorosłych jest bardzo częstym problemem, ale niedoświadczony' - mówi Jeffrey Weinberg, MD, dyrektor badań klinicznych w St. Lke 's-roosevelt hospital centre, new york' trądzik może pojawiać się później w życiu. Może to być jedno lub oba typy. Ludzie myślą, że nie występuje u dorosłych, ale tak. '

W sercu trądziku leży paznokieć - co lekarze nazywają komedią. To jest czop tłuszczu, odłamków skóry i keratyny (rzeczy gwoździa, włosy i skóra są wykonane) utkwionymi w kanale włosowym, a kiedy jest otwarte, nazywamy go czarnym. Biała głowa często powoduje, że ściany przewodu włosowego ulegają pęknięciu, co prowadzi do zaczerwienienia, infekcji i grudek, krostków, guzków i trądziku trądziku.

Chłopcy częściej cierpią na trądzik blizny niż dziewczyny. Ale dziewczynki częściej mają trądzik dorosłych.

Niemal wszyscy myślą, że trądzik jest skutkiem złej higieny. Że trądzik nastolatek jest spowodowany kombinacją kilku czynników: hormonów prowadzących do nadmiernego wydzielania oleju, wadliwego zamykania przewodu włosów i zakażenia. Delikatna myjnia twarzy dwukrotnie Dzień jest znacznie lepszy niż częstsze mycie.

Rozwiązanie

Kiedy dorosły trądzik jest leczony w gabinecie lekarskim, to nazywa się 'chirurgia trądziku'. Gdy skończy się w domu, to nazywa się wyciśniętą wypryskową skórą, uzyskuje natychmiastowe rezultaty - ale kiedy wycierasz pryszcze w domu, błagasz o zakażenie i blizny, a ściskając lub zbierając pryszcze to świetny sposób, aby twój trądzik rozprzestrzenił się Nie rób tego! Lekarze używają specjalnego sterylnego instrumentu zapobiegającego bliznom, infekcji i trądziku.

Lub możesz sprawdzić korytarz do pielęgnacji skóry w lokalnym sklepie z lekami. Jeśli kiedykolwiek próbowałeś kupić środki zaradcze trądziku, wiesz, że sklep z narkotykami jest ładowany z różnego rodzaju produktami, które należy używać? To nie jest łatwy wybór, mówi dermatolog julie anne winfield, dolina młyńska, kalif

'które leczenie jest najlepsze zależy od tego, jaki rodzaj trądziku masz', mówi Winfield WHTT. 'Może warto odwiedzić dermatologa, często próbki, które mogą Ci spróbować. Ludzie mogą wydawać fortunę na leki bez recepty, kiedy może być jeden lek na receptę, który może rozwiązać problem. Używać bezbarwnych, niekomedogennych płynów lub filtrów przeciwsłonecznych, używać bardzo prostych do mycia twarzy, a także o niskiej zawartości nadtlenku benzoilu, ale najlepiej byłoby spotkać się z lekarzem, aby zapobiec bliznowieniu trądziku '.

Największym przełomem w leczeniu trądziku jest rozwój miejscowego kwasu retinowego, forma witaminy A. nowe postacie o powolnym uwalnianiu leku znacznie zmniejszają podrażnienie, jakie może powodować.

Inne trądzik zabiegi mają na celu różne przyczyny trądziku. Są często stosowane w kombinacji. Te leczenie trądziku to:

  • krem ​​z kwasem azelainowym
  • Alfa-hydroksykwasy (w tym kwas glikolowy, kwas mlekowy i kwas glukonowy)
  • Nadtlenek benzoilu
  • antybiotyki miejscowe (żele, płyny i roztwory)
  • Tabletki antybiotykowe (stosowanie przypadkowe może prowadzić do oporności na antybiotyki)
  • Pigułki antykoncepcyjne dla kobiet
  • Accutane lub sotret na ciężką trądzik

Jedna uwaga: accutane i sotret mogą powodować wady wrodzone. Kobiety, które zdecydują się na ten zabieg, muszą używać niezawodnej kontroli urodzeń. Pomimo tych i innych obaw, te leki są traktowane jako wybór dla poważnych trądzików.

Pierwotnie opublikowane sierpień sierpień 2003.
Medycznie aktualizowany czerwiec 2006 r.