Trądzik: wskazówki dotyczące trzymania go pod kontrolą tematu

Możesz unikać trądziku z pogarszaniem się, jak umyć twarz:

  • Delikatnie umyj twarz raz lub dwa razy dziennie ciepłą wodą i łagodnym mydłem lub trądzikiem.
  • Korzystaj z delikatnych, okrągłych ruchów zamiast szorować twarz.
  • Zawsze całkowicie spłukać skórę po umyciu i delikatnie osuszyć. Unikać otarcia skóry.
  • Jeśli Twoja twarz jest sucha po umyciu, użyj balsamu nawilżającego. Poszukaj produktów do pielęgnacji skóry, które na etykiecie oznaczają 'noncomedogenic'.

Inne wskazówki obejmują:

  • Prysznic najszybciej, jak to możliwe, po jakiejkolwiek aktywności, która powoduje ciężkie pocenie się, a zwłaszcza sport.
  • Trzymaj włosy z twarzy. O włosach wiszących w twojej twarzy może powodować przełom. Codzienne sprzątanie włosów może pomóc
  • Staraj się nie myć ani nie podrywać do swoich wyprysków. Może to pogorszyć i powodować blizny.

Dla łagodnego trądziku

Łagodny trądzik, z kilkoma kroplami, które wyczyszczają się samoczynnie, może nie wymagać leczenia. Wypróbuj trądzik krem ​​z nadtlenkiem benzoilu lub kwasem salicylowym. Najlepiej je stosować, tak jak mówi etykieta.

Potrzeba czasu, aby trądzik był pod kontrolą. Ale jeśli masz dobre wyniki z produktami bez recepty po wypróbowaniu ich przez 3 miesiące, skonsultuj się z lekarzem. Żel żelowy lub krem ​​do pielęgnacji skóry może być potrzebny.

umiarkowane lub ciężkie trądzik

umiarkowany trądzik może oznaczać więcej wyprysków lub skóry, które zawsze mają wypryski. Poważny trądzik może oznaczać setki wyprysków obejmujących twarz, szyję, klatkę piersiową i plecy, lub większe, stałe czerwone grudki, które są bolesne (torbiele). W przypadku umiarkowanego lub poważnego trądziku, zadzwoń do lekarza. Istnieją zabiegi medyczne, które mogą pomóc trądzik pod kontrolą. I wczesne leczenie może zapobiec trądzikowi pogorszeniu lub powodowaniu blizny.